Vereséggel kezdett az Európa Kupában a Nagyvárad

A lengyelek elleni hazai vereség után portugáliai vendégjáték vár az erdélyiekre.

Nem a legjobban sikerült a FIBA Európa Kupa csoportkörében történő bemutatkozás a Nagyvárad férfi kosárlabda-csapata számára, amely szerda este hazai pályán 76-66 arányú vereséget szenvedett a lengyel Legia Varsó ellenében.

Pedig remekül, 8-0-s rohammal kezdtek a hazaiak – igaz, a vendégek erre egy 7-0-s sorozattal válaszoltak, az első negyedet pedig 15-13-ra meg is nyerték. A döntő csapást azonban a második és a harmadik játékrész jelentette, amelyekben a Nagyvárad mindössze 27 pontot szerzett: előbb 15-öt, majd 12-őt. Ezzel szemben a lengyelek a második negyed közepén már 12 ponttal is vezettek. A nagyszünetben 37-28, a harmadik játékrész végén pedig már 58-40 volt a Legia előnye.

Az utolsó negyedben összeszedte magát a Nagyvárad, öt perccel a vége előtt 10 pontra dolgozta le hátrányát (65-55), még jobban felzárkózni, esetleg a lengyel győzelmet veszélyeztetni viszont már nem volt ereje az erdélyi gárdának. Amelyben a litván Dovis Bickauskis volt a legeredményesebb a maga 16 pontjával, rajta kívül Stephen Holt (12) és Kris Richard (10) ért el kétszámjegyű pontszámot.

A H csoport másik találkozóján a Szolnoki Olajbányász 81-64-re verte a Portót, így rögtön a csoport élére állt. A következő fordulóban, október 20-án a Nagyvárad Portóba, a Szolnok pedig Varsóba látogat.