Folytatódik a Nagybánya egyeduralma, az Apjok-legénység megvédte címét

Zsinórban harmadszor lett Románia bajnoka a Nagybánya rögbi csapata, a Temesvár viszont lemaradt a dobogóról.

Megvédte bajnoki címét és zsinórban harmadszor lett a román SuperLiga bajnoka a Nagybányai Stiinta férfi rögbi csapata, miután a döntőben magabiztos, 11-3 arányú győzelmet aratott a Steaua fölött.

A döntőt a 2020-as labdarúgó Európa-bajnokság pályázatában vállalt kötelezettségek következtében 37 millió euróból újjáépített és nemrég átadott bukaresti Arcul de Triumf (Diadalív) Stadionban rendezték. Ugyan az érvényes szabályok értelmében a 8200 fő befogadására alkalmas lelátók 50%-át foglalhatták volna el nézők, a Román Rögbi Szövetség úgy döntött, a járványhelyzetre való tekintettel zárt kapuk mögött rendezi a mérkőzést…. Ennyit a sport népszerűsítéséről.

A döntőt a Steaua kezdte jobban, ők is szerezték meg a vezetést, de a Nagybánya a később a finálé legjobbjának választott namíbiai Helarius Kisting (fotó) vezetésével magához tért és a szünetre 11-3-as előnyt szerzett. A második félidőben aztán oly sikeresen semlegesítették egymást a csapatok, hogy újabb pont nem született, így a Stiinta 11-3-ra győzött, megnyerve zsinórban 3. bajnoki címét.

Apjok Jenő együttesének hegemóniáját jól mutatja, hogy immár egymást követő 12. bajnoki döntőjét vívta, ebből pedig hetet meg is nyert. Összességében pedig ez volt a klub 8. bajnoki címe.

A döntő előtt rendezték a bronzérem sorsáról döntő mérkőzést is, amelyen ugyan a Temesvár a szünetben már 11-6-ra vezetett, a végén a Dinamo ünnepelhetett, miután 16-11-re fordítani tudott.