Megszenvedett a győzelemért a címvédő

Mindkét székely csapat nyerni tudott.

Elkezdte második magyarországi kiszállását a Csíkszeredai Sportklub, illetve a Gyergyói HK a jégkorong Erste Ligában. Közel volt az újabb bravúrhoz a Győr a címvédő ellen, míg éllovas Gyergyói HK a Jegesmedvék ellen nyert.

UNI Győr ETO HC – Csíkszeredai Sportklub 3–4 (1–2, 2–0, 0–1, 0–1) – hosszabbítás után
Gólszerzők
: Páterka (17., 40.), Bukor (26.), illetve Becze (8.), Kubát (11.), Szkacskov (48.), Péter B. (62.).

Az elmúlt héten remeklő Győr a címvédő ellen csíkiak kétgólos hátrányból állt fel és fordított Páterka Bence vezetésével – mindezt úgy, hogy Ladányi Balázs vezetőedző eltiltás miatt nem lehetett ott a kispadon. A szeredaiak Szkacskov emberelőnyös góljával tudtak egyenlíteni. A hajrában mindkét csapat megszerezhette volna a győztes találatot, de hosszabbítás következett. A ráadás 2. percében egy gyors akció végén Becze Tihamér passzából Péter Balázs talált be.

DVTK Jegesmedvék – Gyergyói HK 1–3 (0–1, 1–1, 0–1)
Gólszerzők:
Elgestal (37.), illetve Vincze P. (18.), Bodó (34.), Silló (44.).

Az első harmadban a DVTK sok időt töltött emberelőnyben, meg is voltak a helyzetei, ám nem tudott betalálni. Nem úgy a Gyergyó, a 18. percben Vincze Péter hátrányból volt eredményes.
A második játékrészben Bodó Christopher növelte a különbséget, de Kevin Elgestal gyorsan szépített. Az utolsó harmadban viszont Silló Arnold is eredményes volt, ami már nem érkezett a miskolciaktól válasz.

Ez volt a DVTK tizedik veresége egymás után, a GYHK viszont sorozatban nyolcadszor nyert, legalábbis az Erste Ligába.

Fotó: ersteliga.hu