Négy pontot tartott otthon a Sportklub

Csonka kerettel.

Rangadót rendeztek Csíkszeredában a román jégkorong-bajnokságban, ahol a Csíkszeredai Sportklub a Galaci VSK-t fogadta.

A Hozó Levente dirigálta csíkiak megcsappant létszámú kerettel vágtak neki a páros találkozónak, hiszen több hiányzó is volt a keretben. Papp eltiltás, Sofron válogatott kötelezettség, míg Becze, Rokaly Sz., Bíró T., Részegh T., Részegh Zs., Gecse sérülés miatt hiányzott.

Visszatért viszont Kuljas, Polák, illetve Farkas a keretbe.

A kék-fehérek ennek ellenére keményen beleálltak a meccsbe. Jobban kezdtek, ám az első harmad hajrájában Adorján Attilán múlott, hogy gól nélküli döntetlennel zárult az első 20 perc. A második felvonás 8 másodpercében egy távoli Kuljas bomba kipattanóját Szkacskov helyezte Onodi ketrecébe. A folytatásban maradt a kiegyenlített küzdelem és a remeklő kapusok. A záró felvonásban viszont jött a fordulat. Nazarov nyolc perc alatt duplázott és máris a Galacnál volt az előny, csakhogy két perc múlva Szkacskov kipattanójára Stach érkezett jó ütemben kiegyenlítve a meccset. És mivel sem a folytatásban, sem a hosszabbításban nem esett több gól, jöhettek a szétlövések. Itt a hazai oldalon Szkacskov, míg túloldalt Nyezsnyamov, illetve Kiricsenko is betalált a galaci oldalra eldöntve a meccset. A felek tegnap este újfent egymásnak feszültek, de a találkozó lapzárta után ért véget.

Másnap is szoros csatát hozott a rangadó. A kék-fehérek Kuljas bombájával és Poléák szólógóljával kétgólos előnyre tettek szerte, de a hazai védelmi rövidzárlatot a harmad vége előtt Csemirilov kihasználta. A második felvonás közepén egy gyors gólváltás történt. Előbb Péter Andor állította vissza kétgólos különbséget, majd Limanszki válaszolt erre nagyon gyorsan. A harmad végén nehéz perceket élt át a Sportklub Farkas Tamás 5+végleges kiállítása nyomán, de az előző naphoz képest Adrojánt váltó Szamankov állta a sarat a ketrecben.

A záró felvonás egy újabb gyors gólváltással indult. A hazai oldalról Casaneanu, míg a túloldalon Kapiletsz talált be. A Duna-partiak viszont fokozatosan fáradni kezdtek és lassan-lassan, de kijött a különbség a csapatok között. Péter Andor duplázni tudott, majd az i-re a pontot Salló tette fel.

Román bajnokság eredmények
Csíkszeredai Sportklub – Galaci VSK 2–3 (0–0, 1–0, 1–2, 0–0, 0–1) – szétlövések után