BL: Micsoda meccs, micsoda hármasok, micsoda kolozsvári győzelem

Két öt perces hosszabbítással legyőzte az U-BT a Hapoel Holont és az izraelieket megelőzve a csoportja élére állt.

Fantasztikus mérkőzésen 106-101-re legyőzte az izraeli Hapoel Holont a hazai pályán játszó Kolozsvári U-BT férfi kosárlabda-csapata a Bajnokok Ligája G csoportjának negyedik játéknapján. Volt itt minden kérem: reménytelennek tűnő helyzetből való feltámadás, drámai fontosságú hármasok, két hosszabbítás, remeklő kolozsvári játékosok, a rendkívül fontos hármasokat szerző Patrick Richardtól a 29 pontig jutó Andrija Sztipanovicsig és a 20 pontos Bradndon Brownig.

Két héttel ezelőtt Holonban a Hapoel 78-68-ra nyert és sokáig úgy tűnt, Kolozsváron sem jelent akadályt számára az U-BT. Az első negyedben már tíz ponttal is vezettek a vendégek (21-11) és 24-17-es előnnyel zárták a játékrészt. A második tíz percben az U-BT egy adott pillanatban feljött ugyan 24-22-re, de a félidőben 46-37-es izraeli előnyt mutatott az eredményjelző.

A harmadik játékrészben, 49-48-nál vezettek először az erdélyiek – nem sokáig azonban, hiszen ez a negyed 61-57-es vendégvezetéssel ért véget. Az utolsó(nak hitt) játékrészben is szinte végig az izraeliek vezettek, mígnem három perccel a vége előtt Brown hármasával 77-76-ra át nem vette a vezetést a Kolozsvár. Mindhiába, mert 9 másodperccel a vége lőtt még a Hapoelnél volt az előny – de Richard egy pazar hármassal 83-83-as döntetlenre mentette a meccset. Annak is köszönhetően, hogy a másik oldalon Niv Misgav hármaskísérlete célt tévesztett.

Következett tehát az öt perces hosszabbítás, amelyben szintén végig a vendégek vezettek, de 3 másodperccel a vége előtt ismét villant Richard és egy újabb hármassal kiegyenlített! 94-94, tiszta őrület!

Az újabb ráadásra aztán már elfáradni látszottak a vendégek, ekkor már a Kolozsvár volt fórban – 15 másodperccel a vége előtt még csak egyetlen pontocskával (102-101). A Holon egyik szabálytalanságot követte el a másik után, de számítása nem jött be, hiszen előbb Karel Guzman, majd Brown értékesítette mindkét büntetőjét, így végül az U-BT 106-101-re megnyerte a szezon eddigi talán legjobb meccsét a Bajnokok Ligájában.

Győzelmével az U-BT a csoport élére állt, 7 pontjával megelőzi az 5 pontos Hapoelt és az olasz Happy Casa Brindisit, de még a 4 pontos Darüsszafaka Isztambul helyzete sem reménytelen. Főleg, hogy a Holon elleni meccsüket még be kell pótolniuk.

A következő fordulóban, december 15-én a Brindisi látogat Kolozsvárra.