Viharvert Gyergyószentmiklós és csíki győzelem

Kilenc gólt hozott a székely rangadó.

Nagy várakozás előzte meg a Gyergyói HK – Csíkszeredai Sportklub Erste Liga és a román jégkorong bajnoki rangadót. A felek az idei szezonban már egyszer találkoztak és azt a GYHK húzta be 8–7 arányban, hosszabbítás után. Azon találkozó a Szabó-Papp afféról is szólt, amely végén a csíkiak kapitánya 12 fordulós eltiltást kapott.

Ezúttal egyik sportoló sem játszott. A találkozót viszont a GYHK erőtől duzzadva kezdte és a fölényük a 15. percben érett góllá. Az első felvonás viszont kelleténél hamarabb ért véget, miután Gyergyószentmiklós fölé egy vihar érkezett és pár lámpatest nem bírta a szeszélyes időjárást. A játékvezetők pedig az öltözőbe küldték a csapatokat.

Az előírt pihenőt követően a GYHK szinte azonnal növelte előnyét, így 2–0-val fordultak neki a második harmadnak egy gyors térfélcserét követően. Az első 20 perc után el lehetett mondani, hogy az idei szezon leggyengébb első 20 percét tudta le a kék-fehér alakulat.

A Sportklub pedig elkezdett zárkózni. Egy kettős fórt Szkacskov értékesített nyílttá téve a meccset. Innentől kezdve kőkemény meccs alakult ki kemény ütközésekkel, illetve helyzetekkel. Egy ütközés során viszont a Sportklub elveszítette egy újabb játékosát. DiDiomete könyökkel taglózta le Rokaly Szilárdot, aki nem is tudta folytatni a találkozót.

A záró harmadot alaposan megnyomta a Sportklub. Becze gólja az egyenlítést jelentette, majd jött Kuljas és Péter Andor találata is. Kettővel ment a Sportklub. A GYHK-ban viszont volt lélekjelenlét és az utolsó 10 percre átlépve egyenlítettek. A hazai öröm viszont nem tartott sokáig, hiszen pár másodperc alatt Stach volt eredményes.

A hajára a Sportklub remekelt és nem engedte visszajönni a meccsbe a hazai alakulatot.

Erste Liga / román bajnoki
Gyergyói HK – Csíkszeredai Sportklub 4–5 (2–0, 0–1, 2–4)
Gólszerzők: Vincze P. (15.), Orbán (19., 53.), Haaranen (50.), illetve Szkacskov (24.), Becze (42.), Kuljas (45.), Péter A. (48.), Stach (54.).

Nyilatkozat
Szilassy Zoltán, vezetőedző, Gyergyó: „Jó meccs volt, jól hokiztunk, ezért bántó, hogy nem szereztünk pontot. A támadójátékunk rendben van, strukturálisan jól nézett ki a játék. Ez egy derbi, ehhez kell agresszió és vérben forgó szem. 2-0-nál sok helyzetünk akadt, ha azok bemennek, behúzhattuk volna a meccset. A vereséget az okozta, hogy a kapunk előteréből bele tudtak nyúlni egy távoli lövésbe és két kipattanót lőttek. Jók vagyunk, támadunk, de gólképesek vagyunk hátul is. Nem csak a támadóharmadban, hanem a saját kapunk előtt is szükség van gyilkos ösztönre.”

Rico Rossi, vezetőedző, Csíkszereda: „Nagyon kemény meccs volt. Mindkét csapat jól játszott, a speciális játékokban is. Jó volt látni, hogy kétgólos hátrányban sem adtuk fel, hanem vissza tudtunk jönni, és az ellenfélre is igaz volt ez. A végén mi szereztünk egy szerencsés gólt, de mindkét együttes jól teljesített.”

Fotó: ersteliga.hu