FK siker a temesvári sártengerben

Két pontra a felsőházi rájátszás.

Temesváron a Temesvári Ripensia ellen zárta a 2021-es esztendőt az FK Csíkszereda másodosztályú labdarúgócsapata. Csíki szempontból hatalmas volt a tétje az összecsapásnak, hiszen az ötödik-hatodik helyezett Buzau-Steaua párostól az FK öt ponttal volt lemaradva.

Ennek fényében győzelmi kényszerben léptek pályára a Valentin Suciu által felkészített piros-feketék, hiszen egy vereséggel, vagy pontvesztéssel nehéz helyzetbe kerültek volna ami a felsőházi rájátszásba való bejutást illeti.

A Dan Păltinișanu stadionban a körülmények egyáltalán nem voltak ideálisnak nevezhetőek. Az egy napja tartó esőzés miatt inkább mocsárra hasonlított a játéktér, emiatt kemény fizikai küzdelem zajlott, sok pontatlan passzal, kevesebb helyzettel. Az első negyedóra végén Rogac kezezése nyomán büntetőhöz jutott az FK, amelyet a temesváriak korábbi játékosa Apró értékesített. A bánságiak próbáltak rákapcsolni és szünet előtt össze is jött az egyenlítés. A sárban kiszámíthatatlanul megcsúszó labda Raul Vidrăsan elé került, aki öt méterről az üres kapuba gurította a játékszert.

Valentin Suciu vezetőedző a szünetben kettős cserét hajtott végre, mint utólag kiderült remekül nyúlt bele a meccsbe. Hernando érkezésével ugyanis a 64. percben Ivanovici bal oldali beadása után újból előnybe került az FK. Csürös centerezéséből Jelena is betalált, ezt a gólt viszont les miatt érvénytelenítette a játékvezető. A pécsi csatár lábában ezt követően még kétszer is benne volt a gól, de neki most nem jött össze.

A Ripensia a végén még rúgott egy lesgólt, de a csíkiak szerencséjére a partjelző is emelte a zászlót, így három nagyon értékes ponttal lettek gazdagabbak és hetedik helyen zárják az évet, mindössze két pontra a rájátszást érő 5-6. helytől.