Egy bravúrmeccs nem volt elég

Csúnya véget ért.

A Románia – Spanyolország összecsapással zárult Brassóban a Divízió II/A csoportos U20-as jégkorong világbajnokság. A mérkőzés tétje nagy volt, hiszen a kiesés elkerüléséről szólt.
A spanyoloknak mondhatni tét nélküli volt az összecsapás, hiszen az összecsapást megelőzően mér négy pontot összehokiztak és ezzel biztos negyedikek voltak, hiszen pár órával korábban az utolsó előtti három pontos litvánok sima vereséget szenvedtek Dél-Koreától.

A többségében székelyföldiekből álló három ponttal az utolsó helyen álló válogatott számára minimum hosszabbításra, azaz egy pontra volt szükségük a bentmaradáshoz. A vereség ugyanis nem volt jó, mert az egymás elleni meccsen a litvánok 6–3-ra nyertek.

A romániai csapat nyitásként kikapott Dél-Koreától, majd Olaszországtól és majd Litvániától. A torna negyedik fordulójában bravúrgyőzelmet arattak Nagy-Britannia ellen, amivel életben maradtak a bentmaradási esályei.

A Románia – Spanyolország találkozó kiegyenlített erők küzdelmét hozta, amelyen végül egy gól döntött a spanyolok javára. A 29. perc elején Pablo Fernandez szerezte a vendég alakulat győztes gólját, amely egyben a mérkőzés egyetlen találata is maradt.

A romániai válogatott csalódást keltő eredménnyel a háta mögött visszasorolódott az ötödik értékcsoportba és olyan országok válogatottjaival kell majd felvegye a versenyt a visszajutásért, mint Szerbia, Hollandia, Horvátország, Belgium és Izland. Hogy végül kivel kell megmérkőzzenek csak január közepén dől el, hiszen a Divízió III-as világbajnokságot január 10-15. között rendezik Belgrádban.

A romániai válogatott szereplése ugyanakkor nem váratlan, hiszen egy csapat, amely pár nappal a torna kezdete előtt, amely ráadásul hazai rendezésű, nem végleges, az többre nem is számíthat. A Román Jégkorong Szövetség a rendezést kipipálta, de a korosztályt szégyenbe hozta a hozzáállásával.