Kerekes és Tamás góljai sem segítettek

A parádés első forduló után a másodikban nem szereztek pontot az erdélyi csapatok az Európa Ligában.

Nem sikerült túlságosan fényesen a Nagybányai Minaur és a Nagydisznódi Magura női kézilabda-csapatai számára az EHF Európa Liga második csoportfordulója. Főleg a nagybányaiak jártak pórul, akik nagyarányú, 39-20-as vereséget szenvedtek a német SG BBM Bietigheim otthonában. De pont nélkül távozott Dániából a Magura is, amely a Herning-Ikast vendégeként maradt alul 31-28-ra.

A Minaurnak gyakorlatilag esélye sem volt Bietigheimben, a hazai gárda ugyanis már a szünetben tetemes, 19-11-es előnnyel vonult az öltözőbe. Már ekkor egyértelmű volt, hogy a győztes kiléte nem, csak az arány lehet a kérdés. Az első fordulóban a lengyel Zaglebie Lubint 34-32-re legyőző nagybányaiak ezúttal 39-20 arányú, megalázó vereséget szenvedtek, a 20 éves Kerekes Éva egy góllal tudta segíteni csapatát.

A B csoportot az eddig hibátlan Bietigheim vezeti 4 ponttal, a Minaur és a címvédő Nantes 2 ponttal követi őket, míg a Zaglebie Lubin egyelőre nem szerzett pontot. A következő fordulóban, január 23-án a Nagybánya Franciaországban, a Nantes vendégeként lép pályára.

A C csoportban a Nagydisznódi Magura szintén győzelemmel kezdett (33-28 a norvég Storhamar ellen), a másik skandináv gárda, a Herning-Ikast ellen viszont már nem termett számára babér. Dániában 5-3-ra még az erdélyiek vezettek, ezt követően viszont a hazaiak átvették az irányítást: a szünetben már 17-12 volt az előnyük, a vége pedig 33-28 lett. Tamás Réka egy góllal és két perces kiállítással iratkozott fel a mérkőzés statisztikai lapjára.

Ebben a csoportban a Herning-Ikast áll hibátlanul, 4 ponttal, második a Nagydisznód és a Storhamar 2 ponttal, utolsó a pont nélküli Lada. A Magura január 23-án pont az oroszokat látják vendégül.

fotó: csminaur.ro