Micsoda meccs, micsoda dráma – marad a CFR előnye Videóval

A szezon legjobb meccsén az utolsó pillanatban engedték ki a győzelmet a kezükből Hindrichék.

Ennél érdekfeszítőbben nem is kezdődhetett volna a labdarúgó év a román élvonalbeli bajnokságban, gondolhatták a szurkolók, tekintve, hogy az idei első, összességében a 22. fordulóban a tabella második helyezettje, az utóbbi öt év örök üldözője, azaz a bukaresti FCSB a címvédő és listavezető Kolozsvári CFR-t látta vendégül. A két csapat pedig (ezúttal) nem okozott csalódást! Izgalom, fordulatok, gólok, szépségdíjas találatok és dráma adódott szép számmal. Az erdélyiek közelebb álltak a győzelemhez, de a fővárosiak a 93. percben ki tudtak egyenlíteni, a 3-3-as végeredménnyel mégis a vendégek lehetett elégedettebbek.

A Kolozsvár 10 pontos előnnyel utazott Bukarestbe, így egy esetleges győzelemmel szinte döntő mértékben le tudta volna szakítani üldözőjét. A vendégek már a 3. percben közel kerültek a gólhoz, Gabriel Debeljuh fejesénél azonban Andrei Vlad bravúrral védett.

Nem tudott mit tenni viszont Octavian Popescu lövésénél a 24. percben a másik kapuban Hindrich Ottó: a 19 éves játékos alighanem a szezon gólját szerezte egy fantasztikus csavarással! A szintén 19 éves kolozsvári kapus hiába repült, esélyese sem volt. Ezzel megszakadt a „Vasutasok” szenzációs sorozata, összesen 869 perc után kapott ugyanis ismét gólt a Kolozsvár, amivel közel félidőnyit vert a román bajnokság eddigi góltalansági rekordjára, amit a Rapid tartott 1965-ből 828 perccel. Hindrich 689 perc után kapott ismét gólt.

A CFR-t a bekapott gól azonban nem viselte meg, mi több, Debeljuh (fotó, középen) öt perc alatt fordított. A horvát csatár előbb a 35. percben egy szabadrúgást csúsztatott a hálóba, majd egy kipattanót vágott a kapuba öt perccel később.

Előnnyel vonult tehát pihenőre a címvédő, ám a szünet után a FCSB közel került az egyenlítéshez, Hindrich azonban hősiesen állta az egész mérkőzésen nagyon élő Popescu útját. A 71. percben azonban már ő is tehetetlen volt, amikor Nana Boateng könnyelműsködését követően Valentin Gheorghe közelről kiegyenlített.

Alig hat percig örülhettek viszont a hazaiak, egy szöglet után ugyanis Alexandru Chipciu kapcsolt hamarabb és ismét előnyhöz jutatta a CFR-t. Úgy tűnt, ez lesz a győztes találat, ám a 93. percben Iuliu Cristea két védőnél is magasabbra ugrott és beállította a 3-3-as végeredményt.

A listavezető erdélyiek 9 egymást követő győzelem után hullajtottak el két pontot. Egyben ez volt az első döntetlenjük ebben a szezonban - 22 fordulót kellett rá várni...

Ugyan a FCSB jóval többet, 64%-ban birtokolta a labdát, a kaput találó lövések száma már kiegyenlített volt (7-6 a kolozsváriak számára). A döntetlennek kétségtelenül a Kolozsvár örülhet jobban, hiszen így megmaradt 10 pontos előnye a tabella élén: a CFR 58, a FCSB 48, a Voluntari pedig 38 ponttal áll a pontvadászat élén.

Új év, régi problémák

A 22. etap vasárnapi játéknapján erdélyi rangadót is rendeztek, amelyen az UTA Arad a Gaz Metan Medgyest fogadta. A hazaiak hiába birtokolták többet a labdát (63%), találták el többször a kaput (6-1), végezhettek el több szögletet (3-1) – és még sorolhatnánk az aradi fölényt jelző statisztikai adatokat – a találkozó egyetlen gólját az UTA korábbi játékosa, Vlad Morar szerezte a 65. percben. Beszédes adat, hogy a találkozó legjobbjának azonban nem ő, hanem a vendégek kapusa, Octavian Valceanu bizonyult, aki hat védést is bemutatott.

Ez volt az UTA 9. nyeretlen bajnokija zsinórban, ezeken a találkozókon pedig mindössze két gólt szereztek. Hiába jött el az új év tehát, Bálint László György csapata számára a problémák maradtak a régiek: a helyzetkihasználás.

A tabellán az UTA 27 pontjával a 9. helyen áll, míg a Gaz Metan 23 egységgel a 13. pozícióból várja a folytatást.

Az élvonal negyedik erdélyi csapata, a Sepsi hétfőn kezdi az új évet, méghozzá 17.30-as kezdéssel a Botosani vendégeként.