Egy félidőt bírta a címvédő otthonában a Nagybánya

Nem megy a Minaurnak idegenben, a Nagydisznód meccsét a fertőzések száma miatt elhalasztották.

Csonkára sikerült az erdélyi csapatok szereplése a női kézilabda EHF Európa Liga 3. csoportfordulójában, miután a Nagydisznód mérkőzését koronavírus-fertőzés miatt elhalasztották. A Nagybányai Minaur ezzel szemben a címvédő Nantes otthonában lépett pályára, más kérdés azonban, hogy sok öröme nem volt benne, mert a második félidőben mutatott játéka után 34-29-es vereséget szenvedett.

A B csoport rangadóján az előző kiírás aranyérmese a bronzérmest fogadta, nagy volt tehát a várakozás a találkozó előtt mindkét oldalon. Az első félidő némi erdélyi fölényt hozott, Kerekes Éváék (aki ezúttal nem tudta góllal segíteni csapatát) szinte végig vezettek, ám a franciák az utolsó pillanatokban egyenlíteni tudtak.

A szünet után aztán a hazaiak támadójátéka feljavult, míg az erdélyiek csak 45%-os pontossággal fejezték be akcióikat, így a Nantes végül simán, 34-29-re nyert.

Ez volt a Minaur második veresége idegenben, miután az előző fordulóban megalázó, 39-20-as pofont kapott a német Bietigheim otthonában. Az első fordulóban a lengyel Zaglebie Lubin ellen aratott kínkeserves, 34-32 arányú győzelmének köszönhetően a Minaur 2 ponttal áll a B csoport harmadik helyén a 6 pontos Bietigheim és a 4 pontos Nantes mögött, a lengyelek pedig nem tudtak eddig pontot szerezni.

A következő fordulóban, február 6-án a Nantes utazik Nagybányára.

A C csoportban az egy hazai gőzelemmel és egy idegenbeli vereséggel álló Nagydisznódi Magura (Tamás Réka csapata) a HC Lada Togliattit fogadta volna, de az oroszok keretében felbukkanó koronavírus –fertőzések miatt az mérkőzést egyelőre ismeretlen időpontra elhalasztották.

fotó: csminaur.ro