Eltolt bajnoki rajt

A Botosani után a Jászvásár sem indul.

Több csapat kérésére a Román Kézilabda-szövetség (FRH) két héttel eltolta a férfi szakág másodosztályának felsőházi rájátszásának kezdetét. Az előzetesen január 22-re tervezett kezdés így február 5-én lesz.

A mezőnyt illetően újabb változás történt. A felsőháztól visszalépő Magnum Botoșani helyét nem a Jászvásári Poli vette át, hanem az udvarhelyiek csoportjának (D csoport) harmadik helyezettje, a Fogarasi VSK. A VSK a hétvégén letudott két felkészülési meccs közül az egyiket épp a fogarasiak ellen tudta le, amely során a Sipos Lóránt együttese 40–34 arányban győzedelmeskedett. A VSK Székelyudvarhely idegenben, a Galaci CSU otthonában indítja a bajnokság második szakaszát. Az első hazai találkozó február 12-én lesz, akkor a Nagyváradi VSK látogat a városi sportcsarnokba.

A felsőházi rájátszás május hetedikén ér véget, a nyolc gárda egy oda-visszavágót tud le. Az első két helyen záró csapat egyenes ágon feljut az élvonalba, a harmadik és a negyedik számára még lesz egy torna a Bölények Ligája tizenegyedik és tizenkettedik helyen záró csapataival.