Ma végre kisütött a nap és csak - 14 fok volt

Sítájfutó Európa-bajnokságon vett részt Szép Zoltán a román válogatott tagjaként.

Január 21-27. között Bulgária, azon belül Szmoljan megye adott otthont a sítájfutó Európa-bajnokságnak. A Nemzetközi Tájékozódási Szövetség által szervezett megmérettetésen összesen 15 ország képviseltette magát – köztük Románia is. A négy fős román csapat tagja volt Szép Zoltán is – Anca Deac, Andra Anghel és Mihai Tintar mellett.

A csíkszeredai sportoló, aki civilben újságíróként dolgozik, összesen öt versenyszámban állt rajthoz. Az egyéni számokban, a sprint futamban 23,49 perc alatt teljesítve a 2790 métert, hat ellenfelét megelőzve az 52. helyen végzett. A 6990 méteres középtávon 1 óra 17 perc és 36 másodperccel az 50. pozícióban zárt, míg a hosszútávon (30 km) 3 óra 6 perces ideje a 43. helyhez volt elég.

A Szép Zoltán – Andra Anghel páros a vegyes váltó számában a 11., azaz utolsó helyen zárt, a Szép, Anghel, Mihai Tintar alkotta váltó (fotó) a 10. lett 2 óra 9 perc 10 másodperces idővel.

„Sajnos azok az országok, amelyekkel egy szinten vagyunk, nem jöttek el...”, bosszankodott Szép Zoltán az erdelysport.hu megkeresésére. És hogy milyen körülmények között versenyeztek az Eb. résztvevői, remekül példázza Zoli keddi öröme: „Nehéz a terep, magaslaton van, három napig hóviharban és szélviharban nyomtuk. Ma végre kisütött a nap és csak - 14 fok volt”.