Nagy lehetőséget szalasztottak el Kerekesék, Tamásékat tönkreverték

A Nagybánya, de még a Nagydisznód is továbbjuthat, de csodára, esetleg némi segítségre is szükségük van.

A Nagybányai Minaur és a Nagydisznódi Magura sem tudott nyerni az női kézilabda EHF Európa Liga csoportkörének 5. fordulójában. A máramarosiak viszont legalább begyűjtöttek egy pontot a lengyel Zaglebie Lubin otthonában (23-23), a Szeben megyeiek viszont megsemmisítő vereséget szenvedtek (35-18) a norvég Storhamar otthonában.

A Nagybánya a végletekig kiélezett csatát vívott az eddig pont nélküli Lubin otthonában, amely a mérkőzés az utolsó pillanatban dől el, amikor Adrianna Gorna kiegyenlített és beállította a 23-23-as végeredményt. Hogy mennyire kiegyenlített volt a mérkőzés, jól mutatja, hogy a szünetben 12-12 volt az állás és egyik csapat sem vezetett egyszer sem 2 gólnál nagyobb különbséggel: a Minaur 10-8-nál és a 11-9-nél, a Lubin pedig 19-17-nél.

Kerekes Éva ezúttal (három kísérletből) egy góllal segítette csapatát, amely hatalmas lehetőséget szalasztott el: amennyiben nyer, az utolsó fordulóban egy hazai döntetlen is elég lett volna számára a továbbjutáshoz. Így viszont a február 19-én le kell győznie az eddig 100%-os Bietigheimet….

A Nagydisznódnak esélye sem volt

A csoportkör első fordulójában a Nagydisznódi Magura magabiztosan győzte le 33-28-ra a Storhamart, a norvégok viszont ezúttal alaposan visszavágtak: megsemmisítő, 35-18-as csapást mértek erdélyi ellenfelükre. Tamás Rékáék az első perctől fogva futottak az eredmény után, de már a félidő 16-8-as állása is jelezte, nem sok babér nem terem ezen a napon az erdélyieknek.

Veresége ellenére a Nagydisznódnak még nem kell lemondania a továbbjutásról, csak a Minaurhoz hasonlóan az eddig hibátlan csoportelsőt, ebben az esetben a dán Ikast Herninget kell legyűrnie február 19-én.

fotó: csminaur.ro