Visszatértek a győzelem útjára

Győzelemmel feledtetett kudarcok.

Zsinórban három vereséget követően a VSK Székelyudvarhely másodosztályú férfi kézilabdacsapata a felsőházi rájátszás negyedik játéknapján a három győzelemmel indító Resicabányai VSK együttesét fogadta. Hét közben a Sipos Lóránt által vezényel udvarhelyi csapat fájó vereséget szenvedett el a Román Kupa első fordulójában a Segesvári VSK otthonában, ahol 31–27-es vereséget szenvedtek és ezzel búcsúztak a sorozattól.

A szakvezetésnek sok ideje nem maradt rendet tenni a fejekben, de meg kellett próbálni visszatérni a helyes útra.

A meccs elején úgy tűnt, hogy ez nem sikerül, hiszen az ellenlábas már a mérkőzés elején meglépett. 4–2-es vendég vezetésénél viszont fordult a kocka. A VSK védekezése összeállt, kezdett egyre jobban zárni, Orbán Szilárd védéseivel nem kaptak ezen időszak alatt gólt, túloldalt pedig zsinórban lőttek hatot, így a 18. percben 8–4-re vezettek. Ezt az előnyt pedig tartani tudták egészen a szünetig (16–13).

A második játékrészt is erőteljesen indította a hazai csapat. Orbán remekelt a kapuban, Ferenczi Botond és Angelo Tăuțean termelték a gólokat: a 40. minutumban 24–17 állt az eredményjelzőn. A folytatásban sem tudott közelíteni az ellenlábas, az udvarhelyi fiúkat pedig nem zavarta meg az sem, hogy a végjátékra elveszítették csapatkapitányukat, Komporály Attilát, aki megkapta harmadik kiállítását.
Jó játékkal és védekezéssel, remek kapusteljesítménnyel megszerezték második diadalukat a felsőházban. A következő körben, március 12-én, a CS Medgidia vendégei lesznek az udvarhelyiek.

Férfi kézilabda, másodosztály, felsőházi rájátszás, 4. forduló:
VSK Székelyudvarhely – Resicabányai VSK 32–23 (16–13).
Az udvarhelyi gólszerzők: Angelo Tăuțean 9, Ferenczi Botond 6, Komporály Attila 5, Konya Hunor és Katona Tamás 3-3, Tófalvi Tamás, Jére Róbert és Tófalvi Krisztián 2-2.

A forduló további eredményei: CSU Galac – CSU Pitesti 31–28, Fogarasi VSK – CS Medgidia 29–28 (12–10), Segesvári VSK – Nagyváradi VSK 23–25 (13–14).
A bajnokság állása: 1. Fogarasi VSK 12 pont, 2. Resicabányai VSK 9, 3. Nagyváradi VSK 7, 4. VSK Székelyudvarhely 6, 5. CSU Pitesti 4, 6-8. CS Medgidia, Segesvári VSK, CSU Galac 3-3.