Harmadik helyen zártak az udvarhelyiek

Véget ért az alapszakasz.

Vasárnap este rendezték a román teremlabdarúgó-bajnokság alapszakaszának egyik utolsó mérkőzését Bodzavásáron. A Luceafărul Buzău – Galaci United találkozón a Duna-parti város csapatának sikerült 2–5 arányú győzelmet aratnia. Ezzel az is eldőlt, hogy az FK Székelyudvarhely nem tudja megelőzni a galaciakat, akkor sem, ha megnyerik utolsó mérkőzésüket Foksányban a Sportul Ciorasti ellen.

Ennek ellenére az alapszakasz és egyben a 18. forduló utolsó meccsét le kellett játszani. A Jakab Zoltán által dirigált udvarhelyi csapatban több játékos nem jutott szóhoz. Volt akit pihentetett a tréner és voltak, akik azért hiányoztak, mert a román U19-es válogatottba kaptak behívót.
Ennek fényében a házigazdák kezdték aktívabban a mérkőzést és sikerült is megszerezniük a vezetést, majd kapufáig is jutottak. Az egyenlítő találatot végül bő 10 perc elteltével Csomor Máté szerezte meg. A folytatásban is a hazaiak uralták a meccset, de további gólt nem sikerült szerezniük. A fordulást követően sem változott a játék képe. Vezetéshez jutott a házigazda, újfent, majd jött megint az egyenlítés. Ezúttal Vékás volt eredményes. Sőt a hajrához közelítve Csomor újfent betalált, vezetéshez juttatva az udvarhelyi csapatot. Az utolsó percekre a vendéglátók a vészkapus taktikához folyamodtak és ez be is vált. Döntetlenre mentették a találkozót.

Az FK Székelyudvarhely az alapszakasz során 12 győzelmet, öt vereséget és egy döntetlent könyvelt el. Az alapszakaszt tehát a 3. helyen zárta az udvarhelyi csapat, így a rájátszás negyeddöntő szakaszába kvalifikáltak, ahol a 6. helyezett Luceafărul Buzău lesz az ellenfelük. Az első összecsapást Bodzavásáron rendezik március 23-án, míg a visszavágót március 27-én Székelyudvarhelyen. A másik ágon Temesvári CFR – Sportul Ciorasti párharcot rendeznek, míg a Dévai Autobergamo és a Galaci United automatikusan az elődöntőbe jutott.