Remekeltek a székely csapatok

Hátrányban voltak mégis sikerült maradandót alkotni. A GYHK mínusz kettőről állt fel az Újpest ellen.

Míg péntek este a Csíkszeredai Sportklub az Újpesttel, míg a Gyergyói Hoki Klub a Hokiklub Budapesttel meccselt és nyertek hosszabbítás után, addig ma este ellenfelet váltottak a székelyföldi csapatok a jégkorong Erste Ligában.

A Csíkszeredai Sportklub a Hokiklubbal találkozott és bár Lőczi hatalmas góljával a vendégek szereztek vezetést az ötödik percben a folytatásban teljes mértékben a hazai csapat akarata érvényesült. Az első harmadban előbb egyenlített a hazai csapat, majd fokozatosan meglépett ellenfelétől, hogy végül hat legyen közte.

Gyergyószentmiklóson fordulatos meccset játszott a GYHK és az Újpest. Az ötödik percben Góga meglőtte a szokásos előnyös gólját, majd többet tettek a további gólokért, mint ellenfelük, de maradt az 1–0 az első felvonás végén. A második harmadra nagyon beragadt a hazai csapat és ezt kihasználta az Újpest: Nemes, Vincz és Varga góljai után nyolc perc alatt megléptek kettővel a lilák. Teljesen szét volt esve ekkor a GYHK. A jégkorong attól szép játék, hogy innen is van visszaút. A piros-fehérek a záró harmadra összekapták magukat és Pesztunov lépett előre hadvezérré. Előbb egyéni akciója végén Tendler pofozta be a kipattanóját, majd hatalmas passzt adott Ferencz-Csibinek és a 46. percben máris egyenlő volt az állás. Szilassy Zoltán azonnal időt kért, majd még azt is el kellett nézze, hogy a Bobcek okozta szabálytalanságot követő büntetőlövéssel sem tudtak élni tanítványai. Erőt merített ebből újfent a GYHK és az 57. percben Góga visszavette a vezetést a hazaiaknak, akik öt másodperccel a vége előtt üres kapus találattal kettővel nyerték az Újpest elleni meccset.

Erste Liga, eredmények

Gyergyói Hoki Klub – UTE 5–3 (1–0, 0–3, 4–0)
Gólszerzők: Góga (5., 57.), Tendler (44., 60.), Ferencz-Csibi (46.), illetve Nemes (25.), Vincze (28.), Varga (28.)

Csíkszeredai Sportklub – Hokiklub Budapest 7–1 (1–1, 2–0, 4–0)
Gólszerzők: Kuljas (9.), Căsăneanu (30.), Pelley (40.), Becze (41.), Fodor (44.), Brophey (47.), Shalla (58.), illetve Lőczi (5.).

Fotó: Csíkszeredai Sportklub / Facebook / Pál Zoltán