Gombócból is sok, amennyit Balog Boglárkáék a norvégoktól kaptak

A második kiütéses vereség után természetesen az Európa-bajnoki részvétel lehetősége is elúszott.

Csúfos kudarcba fullad a román U17-es női labdarúgó-válogatott szereplése az Európa-bajnoki selejtezősorozat A ligájában. Miután az olasz Massimo Pedrazzini által felkészített válogatott feljutott a B ligából, a Norvégiában zajló A ligás tornán a svédektől elszenvedett 5-1-es zakó után vasárnap megalázó 12-0-s vereséget szenvedett a házigazda legjobbjai ellen.

A svédek ellen a 12. percben már 0-4 volt az állás, a házigazda norvégok viszont „csak” a 11. percben serezték meg a vezetést. Ez akár bíztató jel is lehetett volna, ám ami azt követően történt, azt sajnos jó ideig nem fogja elfelejteni Balog Boglárka kapus (FK Csíkszereda) és az előtte védekező Varó Renáta Helga és Molnár Delenke (egyaránt Kolozsvári U OLimpia): a szünetben mát hét (!) góllal vezetett Norvégia, a vége pedig 12-0 lett. Mint ahogy valószínűleg megjegyzik a 4 gólig jutó Segne Gaupset és a mesterhármast vágó Mina Folland nevét is.

Baloggal és Varóval ellentétben Molnár a lefújás pillanatában már nem volt a pályán, őt ugyanis a 66. percben lecserélték, az utolsó négy gólt így már a kispadról nézhette meg.

Előzetesen mindenki tudta, hogy ez egy pokolian nehéz csoport, amelyből egy mérkőzés még hátravan: csütörtökön Szerbia lesz Balogék ellenfele. Az a Szerbia, amely a nyitányon 3-2-re legyőzte Norvégiát, majd szoros mérkőzésen 2-1-re kikapott Svédországtól.

Mindezen eredmények egyben azt is jelentik, hogy Romániának már nincs esélye kijutni a május 3-15. között Bosznia-Hercegovinában sorra kerülő kontinenstornára.

fotó: frf.ro