Gergellyel a pályán csúfos vereség a végére

Nagyváradi középpályással a soraiban bukta el a selejtezőt a magyar válogatott.

Két nagyszerű győzelem után csúfos vereséggel zárta az Európa-bajnoki selejtezősorozat utolsó szakaszát, az Elit kört a román férfi U17-es labdarúgó válogatott Horvátországban: Adrian Vasaii együttese 3-0-ra kikapott Izlandtól. Az persze már korábban eldőlt, hogy Gergely Botondék kijutottak az Európa-bajnokságra. Nem úgy a magyar csapat, amely pedig a 81. percben még szintén kijutásra állt! Ezt követően már a nagyváradi Mario Lucas Simut sem tudott segíteni…

Georgia (5-1) és Horvátország (2-1) elleni győzelmével Románia már biztos csoportelsőként és továbbjutóként találkozott Izlanddal Nagygoricán (Velika Gorica). Ennek megfelelően Adrian Vasii szövetségi kapitány több olyan játékosnak is lehetőséget adott, akik eddig kevesebbet szerepeltek. A tornán először kezdett Gergely Botond (4-es mezben) is, az FK Csíkszereda védője ugyanis az első meccsen nem kapott lehetőséget, majd a horvátok ellen a 77. percben állt be. Most viszont végig a pályán volt, de nem tudta megakadályozni Andi Holi (15., 60.) és Isak Andri Sigurgeirsson (73.) találatait. A mérkőzést két piros lap is színesítette: előbb Sveinn Gisli Þorkelsson (42.), majd az előző találkozót eldöntő Rares Ilie (51.) mehetett zuhanyozni.

Mivel a csoport utolsó mérkőzésén Georgia 1-0-ra megverte Horvátországot, így végül Románia 6 pontjával végzett a csoport élén és kvalifikálta magát a június 18. és július 1. között Szlovákiában sorra kerülő Európa-bajnokságra, míg Izland és Georgia 4, Horvátország pedig 3 ponttal zárt. Gergely Botond 103 percnyi játékidővel vette ki a részét a sikerből.

Nagyon közel volt a továbbjutáshoz a magyar válogatott is, amely az Izrael elleni 0-0 és a Skócia elleni 3-0-s győzelem után Benczenleitner Barna góljával a 81. percig vezetett Törökország ellen, míg a másik találkozón Izrael döntetlenre állt a skótokkal. Csakhogy a törökök a 81. percben egyenlítettek, az izraeliek pedig a 88. percben megszerezték a vezetést, ezzel elúszott a továbbjutás. Mi több, a törökök a 94. percben büntetővel a győzelmet is megszerezték, így végül Izrael 7 ponttal megnyerte a csoportot és továbbjutott, Magyarország 4 ponttal a második lett az egyaránt három pontos skótok és törökök előtt.

A magyar válogatott szereplésének erdélyi vonatkozása is van, hiszen mindhárom találkozón pályára lépett Mario Lucas Simut. Az Illés Akadémia játékosa 2003.09.23-án született Nagyváradon. Izrael ellen az 57. percben cserélték be, Skócia ellen ugyanakkor le, míg a törökök ellen a 83. percben áll be.

fotó: frf.ro