Hét arannyal az úszó Román Kupa egyik sztárja volt a kolozsvári magyar lány

Több aranyat és annál is több érmet is begyűjtöttek az erdélyi magyar úszók a rangos versenyen.

Az elmúlt hétvégén Targoviste városa adott otthont az úszó Román Kupa küzdelmeinek, amelyen a felnőttek mellett az utánpótláskorú versenyzők is rajthoz álltak. A mezőny egyik legeredményesebb úszója Vass Brigitta volt a maga 7 aranyával, de mind a fiúk, mind a lányok között több erdélyi magyar sportoló is remekelt.

A mindössze 15 éves Vass Brigitta 200 mellen rögtön három aranyat is begyűjtött: a 14-15 és a 16-17 évesek korcsoportjában, valamint a felnőttek között is. A kolozsvári lány első lett továbbá a 100 mell és a 400 vegyes két ifi számában, míg az 50 mellen a 16-17 évesek között 3., a felnőttek között 4., a 200 vegyes utánpótlás-korosztályaiban pedig egyaránt 3., a felnőttek között 4., 100 mellen a felnőttek között pedig 2. lett. A János Zsigmond Unitárius Kollégium diákja tehát összesen 13 érmet nyert.

Száz mellen, a felnőttek között Vasst az a Fángli Henrietta előzte meg, aki nyert 50 mellen is, míg 200 mellen 4. lett a 21 éves kiválóság.

A lányok között ki kell emelnünk Sántha Nórát is, aki 100 pillangóban a 14-15 évesek között 3., a 16-17 évesek között 5., a felnőttek között pedig 7. lett. A marosvásárhelyi lány ezen túl 4. lett 50 pillangóban, 5. 100 gyorson és 3. a 4x100-as gyors és vegyes váltóban egyaránt. A két váltóban egyik társa Sárkány Melinda volt. A 4x100-as gyors váltóban ezüstérmes csapat tagja volt Nagy Zsófia. Meg kell még említenünk Orbán Kis Orsolyát, aki 200 mellen 4., 100 mellen pedig 6. lett a 16-17 évesek között.

Nagyot ment Nagy Sándor is

A fiúknál mindenképpen Nagy Sándorral kell kezdenünk a sort, aki a 400 gyorsat és a 800 gyorsat is megnyerte, míg a 200 gyorson a második lett a 15-16 évesek között. Ezen túl 400 és 800 gyorson van további négy 4. helye is…

A hétvége egyik legpechesebb versenyzője talán Koncz Nimród Kálmán volt, aki több számban is a dobogó közelében végzett, ám a pódiumra mégsem tudott felállni. A 16 éves úszó 200 háton mindhárom korcsoportban a 4. lett, akárcsak a 400 vegyes váltóban és a 200 pillangón – míg 100 háton és 200 vegyesen az 5., 50 pillangón pedig a 6. helyen zárt.

Felállt a viszont a dobogóra, annak a harmadik fokára Ádám Róbert 200 mellen a 17-18 évesek között, amely versenyszámban a felnőttek között az ötödik lett, akárcsak 100 mellen.

fotó: Brigitta Vass/Facebook