A nagyváradi Bakó ezüstérmet szerzett az Európa-bajnokságon!

Vass és Bakó is elődöntőig jutott egyéniben az Európa-bajnokságon.

Az előző héten Bukarest adott otthont a junior úszó Európa-bajnokságnak, amellyel a román közvélemény, a sajtó és a szurkolók egy kicsit ismét felfedezték maguknak a sportágat. Tették ezt elsősorban David Popovici miatt, a 17 éves fenomén ugyanis a budapesti felnőtt világbajnokságon szerzett aranyak után a „kicsik” között természetesen tartolt: három aranyat nyert egyéniben, egyet pedig a 4x100-as váltó tagjaként. Rajta kívül Vlad Stancu 1500 gyorson lett első, így Románia összesen 5 arannyal és 4 ezüsttel zárta a tornát, az összesített rangsor 3. helyén zárt Magyarország és Lengyelország mögött.

Az Európa-bajnokságon 26 úszó képviselte a házigazdát, köztük két magyar (származású) fiatal lány: Vass Brigitta és Bakó Anastasia. Mindketten négy-négy számban indultak és mindkettejük számára az elődöntő volt a legjobb eredmény egyéniben.

A nagyváradi Bakó Anastasia (fotó, fent) két úszásnemben is rajthoz állt: gyorson és pillangón. A legjobb eredményt is ő érte el, hiszen a 4x100-as vegyes váltóval ezüstérmet szerzett. Igaz, a 16 éves lány csak az előfutamban és az elődöntőben úszott, a döntőben viszont már nem kapott helyet a Popovici fémjelezte csapatban.

Egyéniben az 50 gyorson szerepelt a legjobban, ahol 26.49-es idővel 5. lett az előfutamban, így bejutott az elődöntőbe. Ahol aztán hiába úszott jobbat, 26.18-at, ez csak a 8. helyre volt elég, így nem jutott döntőbe.

A 100 gyorson 58.84-es idővel 7. lett az előfutamban, az 50. pillangón pedig 29.01-el szintén 7-ként ért célba, így nem jutott az elődöntőbe. A 4x100-as gyors váltóval viszont döntőzhetett és az 5. helyen zárt a csapattal.

A mindössze 15 éves Vass a 200 mell előfutamában 2.33.41-es idejével az 5. helyen zárt, ezzel bejutva az elődöntőbe. Ahol 2.33.43-as időt úszott, amivel a 7. helyen végzett – és nem jutott döntőbe. Az 50 mell előfutamában 33.82-es idővel a 4. helyen végzett, mégsem jutott elődöntőbe, míg 100 mellen a 1.12.81-es idő és a 7. hely kevés volt az elődöntőhöz. A 4x100 vegyes váltónak is tagja volt a kolozsvári lány, ám a 6. hely az elődöntőben kevés volt a döntőbe jutáshoz.