Tornagyőztesek az Ágyúsok

Csak harmadik a Sportklub.

Csíkkarcfalván péntektől négy a hazai jégkorong-bajnokságban is szereplő együttes részvételével rendezték meg második alkalommal a Székelyföld Kupát. Már az első nap meglepetéssel szolgált, hiszen a Csíkszeredai Sportklub a várakozásokkal ellentétben sima 5–1-es vereséget szenvedett a Bukaresti Steuától.

Másnap a kék-fehérek a Sapientia U23 csapatán vettek bosszút és hatgólos sikert könyvelhettek el. Időközben a Háromszéki Ágyúsok mindkét meccsüket behúzták a Sapientia és a Steaua ellen.

A torna zárónapján így úgy léphettek jégre, hogy amennyiben a kék-fehérek ellen legalább döntetlenre viszik a rendes játékidőt, akkor tornagyőztesek. Nem is tűnhetett lehetetlen küldetésnek, hiszen egy héttel ezelőtt csak 2–1-es vereséget szenvedtek. Ezúttal is a Sportklub volt amely megszerezte a vezetést, de a kézdivásárhelyiek erre három góllal válaszoltak. A záró harmad utolsó 10 percét nagyon megnyomta a kék-fehér alakulat és össze is jött az egyenlítés, majd a hosszabbításban Ferencz-Csibi góljával a győzelem is. Az Ágyúsok egy pontja viszont tornagyőzelmet ért.

A torna záró mérkőzésén a Bukaresti Steaua 6–2-es győzelmet aratott a Sapientia ellen, így a második helyen zártak.

II. Székelyföld Kupa
1. nap
Csíkszeredai Sportklub – Bukaresti Steaua 1–5 (0–1, 1–2, 0–2)
Gól: Részegh Zs., illetve R. Timaru, Creangă (31.), Vasziljev, Csergő, Mihnov.

Sapientia U23 – Háromszéki Ágyúsok 1–3 (0–0, 0–0, 1–3)
Gól: Márton, illetve Biró O. 2, Biró M.

2. nap
Háromszéki Ágyúsok – Bukaresti Steaua 5–4 (1–0, 4–2, 0–2)
Gól: Biró M. 2, Gecse O., Ilyés, Bolsakov, illetve Andrei Filip 2, Baszirov, Vasziljev.

Sapientia U23 – Csíkszeredai Sportklub 3–9 (1–4, 2–1, 0–4)
Gól: Adorján K., Kosza K., Márton, illetve Részegh T., Fodor 2-2, Láday, Péter B., Farkas, Reisz, Rokaly Sz.

3. nap
Háromszéki Ágyúsok – Csíkszeredai Sportklub 3–4 (1–1, 1–0, 1–2, 0–1)
Gól: Karamnov, Gecse O., Biró M., illetve Rokaly N, Láday, Becze, Ferencz-Csibi.

Sapientia U23 – Bukaresti Steaua 2–6 (1–1, 1–1, 0–4)
Gól: Kosza, Salamon, illetve Andrei F. 2, Marcus, Baszirov, Vaszilijev, Gerogescu.