A bajnok szétbombázta a kupadöntőst! Videó

Látványos gólokkal győzte le a tavalyi szezon meglepetéscsapatát a Kolozsvár.

Két hazai vereség, a Botosani elleni 0-1 és a Farul elleni 1-3 után nem engedhetett meg magának újabb botlást a CFR, a bajnoki címvédő ennek megfelelően Kolozsváron 4-0-ra kiütötte a Voluntarit a Szuperliga 8. fordulójának szerdai játéknapján.

Előbb Lovro Cvek kínálta meg a vendégek kapusát, majd Adam Nemec tekert kevéssel a hazai kapu mellé – a találkozó két veszélyes távoli lövéssel kezdődött, mintegy előrevetítve a folytatást. A harmadik távoli lövés ugyanis már nem tévesztett célt, a 33. percben Claudiu Petrila jó 20-21 méterről csavart a vendégek kapujába szabadrúgásból. És ez még csak a kezdet volt.

Az 54. percben ugyanis a spanyol Jefte Betancor bombázott szintén 20-22 méterről egykori csapata kapujába, megduplázva ezzel a CFR előnyét. Amely ekkor már emberelőnyben játszott, mivel az első félidő ráadásában Naser Aliji hasba rúgta ellenfelét és piros lapot kapott. A tavalyi szezon meglepetéscsapata, amely 4. helyen zárta a bajnokságot és döntőt játszott a Román Kupában (a Sepsitől kapott ki) eddig sem volt túl veszélyes, emberhátrányban viszont csak az áldozat szerepe maradt neki.

A Kolozsvár ezen az estén nem tudott közelről gólt rúgni! Vito Hammershoy-Mistrati ugyanis előbb az ötös vonaláról az üres kapu fölé lőtt, hogy aztán néhány perccel később 19 méterről bombázza szét a felső lécet, ahonnan a labda a hálóban kötött ki. Ez volt a nyáron érkezett dán játékos első gólja a CFR-ben.

Az i-re a pontot Emmanuel Yeboah tette fel a 88. percben, amikor 15 méterről lőtt a kapu jobb sarkába azt követően, hogy előbb Cvek, majd Hammershoy-Mistrati próbálkozását blokkolta a védő.

Győzelmével a 12 pontos CFR feljött a negyedik helyre, hátránya 6 pont (és egy meccs) a FCSB-ét szerdán 3-1-re legyőző Farul mögött.

A forduló csütörtökön ér véget, 21.00 órától a Hermannstadt fogadja a CSU Craiovát.

fotó: cfr1907.ro