Hősies döntetlen után ismert Vancsikék ellenfele a nyolcaddöntőben

Románia a harmadik helyről jutott tovább csoportjából.

Igazi helyosztó mérkőzést vívott a román férfi vízilabda-válogatott péntek délután a Splitben zajló Európa-bajnokság C csoportjának 3., egyben utolsó fordulójában Hollandia ellen. A képlet egyszerű volt: aki nyer, az 2. helyen zárja a csoportot, aki veszít, az a 3. helyen. Amennyiben Spanyolország legyőzi Németországot. Utóbbi meg is történt, a hispánok 17-6-ra elintézték a germánokat. Románia és Hollandia viszont 12-12-es döntetlenre végzett egymással, így Vancsik Levente és csapata végül a 3. helyen zárt.

A hollandok pillanatokon belül megléptek 2-0-ra, de Románia egyenlíteni tudott, így az első negyed 3-3-al ért véget. Hollandia folyamatosan vezetett, a román együttes viszont kitartóan futott – pontosabban úszott – az eredmény után, így a „narancsosok” 3-2-re nyerték a második és 4-3-ra a harmadik negyedet.

A legnagyobb előnyre Hollandia a negyedik negyed elején tett szert, ekkor 3 góllal vezetett (11-8). Románia viszont hősiesen küzdött, 21 másodperccel a vége előtt pedig Tudor Fulea meglőtte önmaga 6. gólját, amivel beállította a 12-12-es végeredményt.

A román csapatban Vancsik Levente ezúttal 19 és fél percet töltött a vízben és egy lövési kísérletet jegyeztek fel a neve mellé. Czenk Ferenc és Kari Péter viszont ezúttal sem kapott lehetőséget.

A döntetlennel Románia a 3. helyen végzett, így a vasárnapi negyeddöntőben az A csoport második helyezettje, Montenegró lesz az ellenfele. Amennyiben legyőzte volna Hollandiát, akkor a jóval könnyebb Georgia várt volna a csapatra.

Továbbjutott Magyarország is, a D csoport győzteseként viszont egyenesen a negyeddöntőben folytatja szereplését.

Szombat délelőtt 11.00 órai kezdettel játssza búcsúmeccsét a valamennyi mérkőzését elveszítő női válogatott, amelynek ellenfele éppen Magyarország lesz.