Horvát ellenfelet kapott a Sportklub

Kontinentális Kupa.

Augusztus folyamán sorsolták ki a jégkorong Kontinentális Kupa csoportköreit. Már akkor kiderült, hogy a román bajnoki címvédő Csíkszeredai Sportklub a magyar bajnok Ferencváros-Telekommal, valamint a francia Angers Ducs együttesével a második kör C csoportjába. A negyedik ellenfél pedig az első kör A csoportjából érkezik.

Az A csoportban az észt Tartu Valk 494, az izlandi Skautafelag Akureyrar, a bolgár NSA Szófia, valamint a horvát KHL Sisak volt érdekelt. A kvartettet pedig a horvát csapat húzta be a hétvégén háromból három sikert könyvelve el.

A második kör összecsapásait Franciaországban, az Angers Ducs otthonában rendezik október 14-16. között és csak az első helyezett lép tovább. A győztes az E csoportba kerül a kazah Karaganda, a brit Cardiff Devils, valamint a lett Zemagle Jelgava társaságába.

A 2. kör műsora
Október 14., péntek: Csíkszeredai Sportklub – KHL Sisak (17.30), Angers Ducs – Ferencváros-Telekom (21.00).
Október 15., szombat: Csíkszeredai Sportklub – Ferencváros-Telekom (16.30), Angers Ducs – KHL Sisak (21.00).
Október 16., vasárnap: Ferencváros-Telekom – KHL Sisak (15.00), Angers Ducs – Csíkszeredai Sportklub (18.30).

Fotó: iihf.com