Megsemmisítő nagyváradi győzelem Barcelonában – magyar gólokkal

Megnyerte második selejtezőmérkőzését a Nagyvárad a katalán fővárosban.

A montenegrói Jadran Herceg Novi ellen csütörtökön elszenvedett vereséget követően pénteken megnyerte első mérkőzését a Barcelonában zajló Bajnokok Ligája selejtezőcsoport második fordulójában a Nagyváradi VSK férfi vízilabdacsapata: Szabó István, Czenk Ferenc és Vancsik Levente együttese 21-5 arányban semmisítette meg a portugál Vitoria Guimaraes csapatát.

Fergetegesen kezdett a Nagyvárad, amely az első negyed végén már 7-0 arányban vezetett – a második találatot Vancsik Levente szerezte. A második negyedben is maradt az erdélyi fölény, Szabó ismét betalált, méghozzá csapata tízedik gólját lőtte, a VSK pedig 11-1-es előnnyel vonult szünetre.

A második félidő első játékrészében kissé bealudt a Nagyvárad: Szabó ugyan meglőtte önmaga második, csapata 14. gólját, de ezt a negyedet „csak” 3-2-vel húzta be az erdélyi brigád. Nem is lehettek elégedettek, az utolsó játékrészben ugyanis szabályosan szétcincálták szegény portugálokat, akik teljesen elkészültek erejükkel, az utolsó öt percben hat gólt kaptak. Vancsik lőtte csapata 16., Czenk pedig 18. gólját

A folytatásban szombaton a francia Noisy, vasárnap pedig a házigazda Barcelona vár a Nagyváradra. A BL-selejtezősorozat harmadik fordulójába a csoport első két helyezettje jut tovább, a többiek az Európa Kupában folytatják.

fotó: csmoradea.ro