Fekete forduló az erdélyiek számára Videókkal

A csodacsapat lendülete elfogyott, az éllovas nem kegyelmezett az egyetemistáknak, az „öreg hölgy” nem a Silkeborg.

Nem a legjobban alakul egyelőre a román labdarúgó Szuperliga 14. fordulója az erdélyi csapatok számára: az eddig pályára lépő három gárda egyaránt vereséget szenvedett, hat kapott gól mellett mindössze egyet rúgott.

A szezon első negyedének meglepetéscsapata a Hermannstadt volt, amely újonc létére a 11. fordulóig veretlen maradt és a dobogóra is felkapaszkodott. A jelek szerint azonban elfogyott a nagyszebeniek lendülete: a Sepsi megtörte a jeget (1-2), majd a Kolozsvári Universitatea is otthon tartotta a három pontot ellenük (0-1), most pedig a második helyen tanyázó Rapid nyert a piros-feketék ellen a belga Xian Emmers (75.) és Dragos Grigore (78.) góljaival. Ezzel együtt a Hermannstadt tartja magát a 4. helyen.

Öt forduló óta veretlen a másik újonc, a Kolozsvári Universitatea, amely azonban most 2-0-ra kikapott a listavezető Farul otthonában. Alexi Pitu a 31. percben szerzett vezetést a konstancaiaknak, majd Andrei Artean az 51. percben beállított a végeredményt. A 14. helyezett kolozsváriaknál Fülöp Lóránd végig a pályán volt.

Vasárnap este aztán az Aradi UTA-n volt a sor, hogy két gólt kapjon. Tette ezt az ellen a FCSB ellen, amely világ csúfjára egy hét alatt kétszer is kikapott 5-0-ra a dán Silkeborgtól az Európai-konferencialiga csoportkörében. A bukarestiek Darius Olaru révén szereztek vezetést az első negyed óra végén, majd a 88. percben az olasz Andrea Compagno büntetőből növelte csapata előnyét, hogy aztán az éppen a FCSB-től eltanácsolt Claudiu Keserü a 91. percben megszerezze első gólját az UTA színeiben, amely így a 12. helyen várja a folytatást. Három nyeretlen meccs után.

A forduló zárásaként hétfő este 21.00 órai kezdettel a címvédő Kolozsvári CFR a Román Kupa legutóbbi győztesét, a Sepsi OSK-t látja vendégül Erdély legfontosabb derbijén.