Nem sok esélyt adott a Sepsi-SIC

Remekül kezdte a női kosárlabda-bajnokságot a Sepsiszentgyörgyi Sepsi-SIC alakulata és bár az első percekben még ellenlábasa vezetett, akinek végül szemernyi esélyük sem volt a győzelemre.

Sepsiszentgyörgyi Sepsi-SIC – Brassói CSU mérkőzéssel vette kezdetét a női kosárlabda-bajnokság. A felek a hétvégén már a Sepsi-kupán összemérték erejüket és akkor fölényes hazai siker született. Ezúttal mindkét csapatban volt egy-egy hiányzó, hiszen Orbán Nikolett, illetve Ecaterina Armanu a 3x3-as U23-as világbajnokságon szerepelnek.

A mérkőzés fonalát a vendégek kapták el jobban és 11–7-es vezetésre tettek szert. Ekkor Zoran Mikes tanítványai rendezték védelmüket és olyan percek következtek ahol csak hazai kosarakat tudtunk megszámolni. A második negyedre ötpontos volt a Sepsi-SIC előnye. A második, illetve a harmadik negyed viszont egyenesen parádés lett, hazai szempontból. Előbbit 13, míg utóbbi 9 ponttal húzták be ezzel végérvényesen eldöntve a győztes kilétét.

Keleti csoport, 1. forduló
Sepsiszentgyörgyi Sepsi-SIC – Olimpia CSU Brassó 76–43 (20–15, 24–11, 14–5, 18–12)
Sepsi-SIC: Demeter 8, Topuzovic 10/3, Mandache 13, Gödri-Părău, Givens 12, Mîrne-Nagy 4, Vucetic 15/9, Kovács 2, Butler 12, Cătinean.