Románia vb-résztvevő csapatokkal játszott, Nagy mind ellen betalált

Két győzelemmel és egy vereséggel zárta a felkészülési tornát a román kézilabda válogatott.

A Nagyváradon megrendezett Kárpátok Kupát követően újabb felkészülési tornán vett részt a román férfi kézilabda válogatott, Nagy Róberttel a fedélzeten, ezúttal Spanyolországban. Az ellenfelek valamennyien részt vesznek majd a január 11-29. között Svédországban és Lengyelországban sorra kerülő világbajnokságon, a Nagybányai Minaur játékosa pedig mindannyiuk ellen betalált.

Románia első ellenfele Benidormban a házigazda Spanyolország volt, amely már a szünetben 23-16-ra vezetett, végül pedig 42-29-re nyert. Következett Argentína, ezen a találkozón már Nagyék vezettek a szünetben is 18-11-re, végül pedig 31-26-ra nyertek is. A legkiegyensúlyozottabb a harmadik találkozó volt Bahrein ellen, amikor 15-15-ös első félidő után Románia végül 27-24-re nyerni tudott.

Nagy Róbert mind a három találkozón betalált, egyaránt egy-egy gólt dobott.