Már a nyolcaddöntőben Klein Lászlóék Perth-ben

Csoportelsőként jutott a legjobb 16 közé Románia és Magyarország is a világbajnokságon.

Csoportelsőként jutott a legjobb 16 csapat közé Románia és Magyarország az ausztráliai Perth-ben zajló férfi minifoci világbajnokságon. Mindkét válogatott ázsiai ellenfelet győzött le az utolsó csoportkörben: Románia 2-1-re Libanont, Magyarország 10-0-ra Afganisztánt.

Nigéria 10-0-ás és Ukrajna 3-1-es legyőzését követően Klein Lászlóék esélyesként léptek pályára Libanon ellen is. Uralták is a játékot, a 12. percben mégis a közel-keletiek szerezték meg a vezetést. Románia sorra dolgozta ki és puskázta el a nagyobbnál nagyobb gólszerzési lehetőségeit, mígnem a szünet előtt egy perccel Andrei Balea kiegyenlített. A szünet után sem változott a játék képe, a számtalan román lehetőség közül végül Mircea Ungur használt ki egyet és alig néhány pillanattal a mérkőzés vége előtt megszerezte a győztes találatot.

Az eddig hibátlan Románia kedden a nyolcaddöntőben Portugáliával mérkőzhet meg. Szintén kedden Ausztrália vagy Kolumbia lesz Magyarország ellenfele, miután a piros-fehér-zöldek Szaúd-Arábia és Anglia után Afganisztánt is legyőzték (10-0), így szintén csoportelsőként jutottak tovább.