Négyből semmi – ezzel a mérleggel zárt az olaszországi tornán Románia

Az Erdeivel felálló román csapat a 7. helyen zárta a 12 csapatos tornát.

A 7. helyen zárta az Olaszországban és Szlovéniában vívott Torneo delle Nazioni tornát a román labdarúgó U15-ös válogatott, miután Victor Ene szövetségi kapitány csapata négy mérkőzésből egyet sem tudott megnyerni: három döntetlen mellett egy vereség az Erdei Ramont (17-es mezben) is soraiban tudó csapat mérlege.

Románia a nyitányon 1:0-ra kikapott a házigazda Szlovéniától, ezen a találkozón Erdei az 59. percben lépett pályára a 3x35 percig tartó mérkőzésen. A következő csoportmeccsen az Egyesült Arab Emírségek elleni 1:1-es döntetlen során nem kapott lehetőséget a szatmárnémeti játékos.

Az első helyosztón Észak-Macedónia ellen 1:1-es döntetlen után Erdeiék 5:2-re alulmaradtak a büntetőrúgások során, a Sportlíceum játékosa ezen a találkozón az 53. percben lépett pályára. A hetedik helyért vívott csatában Erdei végre a kezdőcsapatban kapott helyet, de a szünetben lecserélték. A gól nélküli döntetlen után ezúttal Románia rúgta jobban a büntetőket és 4:3-ra nyert.

A döntőben a házigazda Olaszország némi meglepetésre 2:1-re kikapott Írországtól.

fotó: frf.ro