A Sepsi vitte magával Európába a CFR-t is! Videók

A tét nélkül játszó két csapat nyert idegenben, a Kolozsvár készülhet a pótselejtezőre Európáért.

A címvédő Kolozsvári CFR megszerezte a labdarúgó SzuperLiga harmadik helyét, így még reménykedhet benne, hogy a csalódást okozó szezon végén mégis indulhat Európában. Az már csak részletkérdés, hogy mindezt elsősorban a Sepsinek köszönheti, a különösebb tét nélkül játszó háromszékiek ugyanis idegenben 1:0-ra legyőzték a CSU Craiovát, a CFR ugyanis kikapott a már bajnok Farultól Kolozsváron.

A harmadik hely és az ezzel járó európai kupaindulás volt a tétje a 2022-2023-as szezon utolsó két mérkőzésének. A képlet viszonylag egyszerű volt, a Kolozsvári CFR két ponttal vezetett a CSU Craiova előtt. Kolozsvárra a már bajnok Farul, Craiovára a már kupagyőztes Sepsi látogatott: két olyan csapat, amely számára már nem volt tétje a mérkőzésnek. Azaz felszabadultan játszhattak.

Kolozsváron Daniel Birligea már a 15. percben megszerezte a vezetést az erdélyieknek egy 15 méteres lövéssel, úgy tűnt tehát, nem lesznek itt semmiféle izgalmak (1:0). Csakhogy a 42. percben Nana Boateng figyelmetlen hátrapassza Louis Munteanut találta meg, aki köszönte szépen az ajándékot és egy remek lövéssel kiegyenlített (1:1). Sőt, alig két perccel később Cristian Manea kezezése után büntetőt kapott a Farul, de Simone Scuffet védeni tudta Munteanu lövését.

A szünet után alig telt el negyed óra, amikor ismét Munteanu került helyzetbe. Lövését hárította Scuffet, de a labda visszakerült a csatár elé, akit a földön fekvő Andrei Burca buktatott. Atóbbi pirosat, előbbi pedig büntetőt kapott, amihez ismét Munteanu állt oda és 15 perccel azt követően, hogy az előzőt elvétette, ezúttal nem hibázott. Máris vezetett a Farul (1:2).

Távolinak tűnt ekkor Kolozsvártól Európa, főleg, hogy Boateng kapufáján kívül egyéb helyzetet nem tudtak kialakítani a „vasutasok”, így mindössze két győzelemmel zárták a felsőházi rájátszást: mindkétszer a Sepsit győzték le.

Azt a Sepsit, amely szerdai kupagyőzelmével már bebiztosította európai indulását, így a Farulhoz hasonlóan tét nélkül lépett pályára a győzelmi kényszerben lévő CSU Craiova otthonában. Ennek ellenére az eseménytelen első félidő után igazi Sepsi – Laurentiu Popescu párharc alakult ki a hazai kapu előtt. Előbb ugyan Niczuly Roland védett egy nagyot Vladimir Screciu közeli lövésénél, ezt követően viszont Popescu felső lécre tolta Ion Gheorghe 20 méteres lövését, majd blokkolta Nicolae Paun közeli löketét, aztán lábbal védte Marius Stefanescu középről érkező labdáját is. A 94. percben aztán egy bal oldali támadást a végletekig kijátszottak a vendégek, Stefanescu pedig közelről megszerezte a Sepsi győzelmét jelentő gólt. Cristiano Bergodi vezetőedzőt győzelemmel búcsúztatták tanítványai!

A magyar válogatott Tamás Márk végig a pályán volt, honfitársa, Varga Roland pedig kezdőként 68 percet töltött a pályán.

A bajnokságot tehát Farul nyerte 53 ponttal a FCSB (46) és a CFR (42) előtt, míg a Craiova 40, a Rapid 38, a Sepsi pedig 29 ponttal zárt.

Harmadik helyének köszönhetően a CFR készülhet a pótselejtezőre a FCU Craiova ellen, a párharc győztese pedig indulhat az Európa Konferencialiga selejtezőjében.