Románia tarolt, Belényesi remekelt eddig a világbajnokságon

A magyar válogatottnál is szóba kerülő játékos csapata egyik legjobbja volt eddig.

Két fölényes győzelemmel kezdte szereplését az Otopeni-ben zajló U20-as férfi vízilabda-világbajnokságon Románia, Új-Zéland (15:6) és főleg Peru (32:5) elgázolásával pedig máris készülhet az egyenes kieséses szakaszra. A magyar utánpótlás-válogatottaknál is számba vett, de soha be nem mutatkozó Belényesi Dávid remekül debütált: már nyolc gólnál tart.

A világbajnokságon hat csoportban küzdenek meg egymással a csapatok. Furcsa módon két csoportban 4, három csoportban három, egy csoportban pedig két csapat szerepel. Románia az E csoportba került Új-Zéland és Peru mellé. A keretben a Debrecenben született, de Nagyváradon felnövő Belényesi az egyetlen magyar nemzetiségű játékos, de található benne két „olasz”: Tomasso Insinna és Francesco Sachetti egyaránt Itáliában született román felmenők gyerekeként.

Az első fordulóban Új-Zéland az első két negyedben még tartotta magát: 5:4 volt az első félidő vége. A mérkőzés ezen szakaszának egyértelműen Belényesi volt a legjobbja, ő dobta ugyanis a román csapat második, harmadik és negyedik gólját is. A harmadik negyedben ezt még megtoldotta egy találattal, de ekkor már a vendégek nem bírták tartani a lépést, a vége így sima, 15:6-os román győzelem lett.

A második fordulóban Peru csak az áldozati bárány szerepe jutott: 8:1 volt az első, 8:2 pedig a második negyed vége Románia javára. Nem volt ez másként a folytatásban sem, a harmadik játékrészt 9:0-ra, az utolsót pedig 7:2-re nyerték a hazaiak. Belényesi (fotó, középen) az első negyedben kettőt, a másodikban és a negyedikben egyet-egyet dobott, így ezt a meccset is négy góllal zárta. Nála többet csak Andrei Neamtu lőtt, hatot, mégis az erdélyi fiú lett a meccs embere.

Két győzelmével tehát Román simán továbbjutott a csoportjából, kedden már az egyenes kieséses szakaszban Ausztrália lesz az ellenfele.

Jól kezdett Magyarország is, amely a B csoportban előbb 17:15-re legyűrte a nagy rivális Szerbiát, majd 12:6-ra az Amerikai Egyesült Államokat, a harmadik fordulóban pedig Görögország vár rá a meglehetősen erős kvartettben.

fotók: u20waterpolo-bucharest2023.com