Belényesi végig remekelt, Magyarország világbajnok!

A nagyváradi pólós jó játéka is csak a 12. helyhez volt elég.

A 12. helyen zárta az Otopeni-ben megrendezett U20-as férfi vízilabda-világbajnokságot Románia csapata, miután az utolsó mérkőzésén 11:8 arányban alulmaradt Ausztrália ellen. Belényesi Dávid három gólja is kevés volt a szép búcsúhoz.

A hazai pályán rendezett korosztályos világbajnokságon Románia remekül kezdett, végül azonban csalódást okozóan zárt: Új-Zéland (15:6), Peru (32:5) és Ausztrália (11:5) legyőzése után a negyeddöntőbe jutásért vívott mérkőzésen 15:8-ra kikapott Görögországtól, majd a helyosztókon 14:11-re Japántól és 11:8-ra Ausztráliától.

Az ausztrálok elleni meccs egyik legjobbja a 3 gólos Belényesi volt, aki az egész tornán remekelt: 18 találatával csapata egyik legeredményesebbjének bizonyult.

A tornát Magyarország nyerte, amely a döntőben 12:7-re legyőzte Szerbiát (a csoportkör után másodjára), megszerezve ezzel 3. világbajnoki címét ebben a korosztályban. A harmadik helyért vívott csatában az Amerikai Egyesült Államok 11:6-re múlták fölül Görögországot.