A Kolozsvár is bejutott az Európa Kupa csoportkörébe

Íme az U BT leendő ellenfelei a második számú európai kupasorozatban.

Harmadik romániai – azon belül is erdélyi – csapatként a Kolozsvári U BT is bejutott a FIBA Európa Kupa csoportkörébe, miután szerda este a hazai visszavágón magabiztos, 91-47-es győzelmet aratott a KB Rahoveci együttese fölött. Ez azt jelenti, hogy a kincses város csapata összesítettben 69 ponttal múlta fölül koszovói ellenfelét. Kürti Nándor sérülés miatt nem léphetett pályára.

Az első negyedben még jól tartotta magát a Rahoveci, hiába volt Vida Dávid és Patrick Richard 5-5 pontja, ezt a játékrészt csak 22-18-ra tudta nyerni az U BT. A második eleje is kiegyenlítetten kezdődött, ám aztán a kolozsváriak egyre jobban elhúztak. Andrei Calnicenco öt perc alatt 8 pontot is dobott, az erdélyiek pedig 51-26-os előnnyel vonulhattak a nagyszünetre.

A pihenőt követő tíz percben a vendégek erejéből csak öt pont futotta, a Kolozsvár pedig 72-31-re lépett el. Az utolsó negyedben aztán már a keret fiataljainak is lehetőséget adott Mihai Silvasan, ám ez nem látszott meg sem a kolozsváriak játékán, sem pedig az eredményen.

Az U BT legeredményesebb játékosa végül Calnicenco lett 17 ponttal, Danko Planinics és Patrick Richard 11-11 pontig jutott, a szatmárnémeti Vida Dávid pedig 10-ig.

A Bajnokok Ligájából kiesett Nagyváradi VSK és a Román Kupa-győztes BC CSU Nagyszeben után a Kolozsvár a harmadik romániai csapat tehát, amely bejutott az Európa Kupa csoportkörébe. Az U BT a G csoportba került a svéd Södertalje, a bolgár BC Balkan Botevograd és az orosz Eniszej Krasznojarksz mellé. Az első mérkőzését október 23-án vívja Svédországban.

fotó: baschet.ro