Salamonnal a soraiban győzelemmel kezdte Románia az Eb-t

A megsemmisítő győzelemből a magyarországi légiós is kivette a részét.

Kiütéses győzelemmel kezdte a montenegrói Podgoricában zajló, B divíziós U16-os női kosárlabda Európa-bajnokságot Románia, amely a csütörtöki nyitányon 70:33-ra elgázolta Svájcot.

A 12 főt számláló román keret tagja Salamon Vivien, a Diósgyőri DVTK Kosárlabda Akadémia tehetsége is. A nagyváradi lány még csak októberben tölti be a 16. életévét, mégis 5 ponttal járult hozzá Románia győzelméhez.

Salamon csereként kezdte a meccset, de remekül szállt be a játékba: egy duplával ő növelte 4:0-ra Románia előnyét, majd a következő találatot ő készítette elő, ezzel lett 6:2. A román csapat az első negyedet 21:12-re, a másodikat 15:10-re, a harmadikat 16:7-re, a negyediket pedig 18:4-re nyerte, így végül 70:33 arányú győzelemmel nyitotta a tornát.

A folytatásban pénteken Ausztria, szombaton Szlovákia, hétfőn pedig Litvánia lesz Salamonék ellenfele.