Székely rangadó csíkszeredai sikerrel

A Román Kupában találkoztak.

Székelyföldi rangadót rendeztek a labdarúgó Román Kupa harmadik fordulójában, amely során a második ligás FK Csíkszereda a harmadik ligában szereplő Székelyudvarhelyi FC vendége volt.

Szépen megteltek a székelyudvarhelyi Sétatéri stadion sok csatát megélt betonlelátói, több százan látogattak ki a megyei kupaderbire. A mérkőzésre némileg felforgatott kezdő tizenegyet küldött a pályára a csíkiak vezetőedzője, Ilyés Róbert, a kapuban Karácsony Márk kezdett, de ott volt a kezdőben a nyáron igazolt Ronai Robert is.

Kisebb hazai lehetőséggel indult a meccs, majd az FK átvette az irányítást, több csíki szöglet is jelezte az első negyed órában a fölényüket. Igazán nagy helyzet Magyari Szilárd előtt adódott a 13. percben, aki egy rossz kapuskijövetel után az üres kapu fölé emelt mintegy 35 méterről. A 17. percben bal oldali szabadrúgást végezhettek el a vendégek, a jól beívelt labdát kapura tudták fejelni, a Vlasa védése nyomán érkezett kipattanót pedig Jelena Richárd helyezte a kapu jobb oldalába (0–1).

A vezető találatot követően is több helyzet adódott a csíkiak előtt, ám Csürös Attila fejese a kapus ölében halt el, majd Magyari látványos, félfordulatból leadott lövése kerülte el a kaput. A félidő utolsó perceiben újabb Magyari lövést jegyezhettünk fel, majd Ronai próbálkozását blokkolták.

A második játékrészt bátran kezdte a házigazda, többször eljutottak Karácsony Márk kapujáig, ám jó ideig nem igazán tették próbára fiatal kapuvédőt. Fél órával a vége előtt betalált az SZFC, igaz Gavîrliţă gólját lesállás előzte meg, így természetesen érvénytelen volt. A hajrában többször eldönthették volna a továbbjutást a vendégek, ám Magyari és a csereként beállt Makrai Gábor is csak az oldalhálót találta el, ahogy Györgyi is így tett. A vége előtt öt perccel a hazaiak előtt is megcsillant a remény, de Karácsony remek vetődéssel mentett a kapu jobb oldalánál. Maradt a minimális előny, és az FK továbbjutása.