Otele duplájával nyert magabiztosan a CFR Videó

A kolozsváriak egy óra alatt elintézték a Botosani csapatát megdöbbentő hatékonyságuknak köszönhetően.

Három kaput találó lövés – három gól: ez az egyszerű recept elég volt a Kolozsvári CFR számára, hogy a labdarúgó SzuperLiga 7. fordulójában, hazai pályán 3:1-re legyőzze a Botosani gárdáját.

A meccs embere kétségtelenül a már a kolozsvári derbin is remeklő Philip Otele volt. Az Aradi UTA együttesétől igazolt nigériai támadó előbb Ciprian Deac filléres passza után a 21. percben talált be (1:0), majd negyed órával később Daniel Birligea visszapasszolt labdáját lőtte 16 méterről a kapuba (2:0). A két találat között Razvan Savának is akadt némi dolga, a Hindrich Ottót a kispadon tartó kapus Virgil Pinson lövését védte, miután a francia csatár bolonddá tette a fél kolozsvári védelmet.

A szünet után negyed óra telt el, amikor egy szöglet után némileg könnyű síppal ítélt büntetőt a játékvezető Kovács István VAR-jelzése után egy kezezésért a hazaiaknak. Panajotisz Tahszidisz pedig nem hibázott (3:0), megszerezve egyben első gólját a vasutasok színeiben.

Ugyan a 65. percben egy szabadrúgás után Eduard Florescu kihasználta a „vasutas” védők tétlenségét és két méterről szépített (3:1), a kolozsvári győzelem nem forgott veszélyben.

Otele mellett ki kell még emelni Ciprian Deac teljesítményét, a 37 éves csapatkapitány április 15. után volt ismét a kezdőcsapat tagja és gólpasszal járult hozzá csapata sikeréhez.

Ez volt a CFR 4. győzelme ebben a szezonban egy döntetlen és egy vereség után.

A forduló folytatásában vasárnap 13.00 órakor a Sepsi az újonc Iasi otthonában lép pályára, majd hétfő délután 18.30-as kezdettel a Hermannstadt fogadja a Kolozsvári Universitateát, este 21.30-től pedig az Aradi UTA a FCSB-ét látja vendégül.