Kolozsvár: 15 pontos hazai vereség, távol került a csoportkör

Kovács és Kelemen is pontokkal segítette csapatát, de ez is kevésnek bizonyult a görögök ellen.

Súlyos, 15 pontos vereséget szenvedett a Kolozsvári Universitatea női kosárlabdacsapata az Eurocup selejtezőjének első mérkőzésén, hazai pályán az Eleftheria Moszhato együttese ellen, így a görög csapat szinte a csoportkörben érezheti magát a hazai visszavágó előtt. Kelemen Kincső 9, Kovács Renáta pedig 2 pontot szerzett, de az erdélyiek így is 62:47 (11:11, 11:20, 19:15, 6:16) arányú vereséget szenvedtek. Horváth Mercédesz nem kapott lehetőséget a hazaiaknál.

Az Universitatea a Kelemen, Alexnadra Uiuiu, Elisabeth Pavel, Alexis Pana, Veronika Ljubinec ötössel kezdett, az első két pontot pedig Kelemen szerezte. A görögök viszont 9:6-ra már átvették a vezetést és Olena Bojko hármasára volt szükség ahhoz, hogy 11:11-el érjen véget az első negyed.

A másodikban rögtön vezetést szerzett ismét a görög csapat, amely 31:22-es előnnyel zárta az első félidőt.

A harmadik negyedben 43:41-re fel tudott jönni az erdélyi gárda, az utolsó játékrészre mégis 46:41-es előnnyel fordultak a vendégek. Ugyan innen még sikerült feljönni 46:44-re, de a Kolozsvár egészen pocsék utolsó negyedet produkált, amelyben csak hat pontot dobott, így gyakorlatilag formalitássá vált az egy hét múlva sorra kerülő moszhatói visszavágó.

A hazaiak legeredményesebb játékosa a 10 pontig jutó Pana volt, míg Bojko és Kelemen 9, Uiuiu és Pavel 7, Ljubinec 3, Kovács pedig 2 pontig jutott.

A párharc győztese az Eurocup A csoportjába kerül a francia Flames Carolo Basket, a spanyol Cadi la Seu és a cseh Zabiny Brno mellé.