Történelmi Sepsi-siker – kettős győzelemmel az Euroligában!

Első román csapatként bejutott Európa legrangosabb női kosárlabda-sorozatába a Sepsi SIC csapata.

Történelmi sikert ért el szerda este a Sepsi SIC női kosárlabdacsapata, amely fennállása során először bejutott Európa legrangosabb sorozatának, az Euroligának a csoportkörébe. Tette ezt nem is akárhogyan, hanem kettős győzelemmel: a hazai 59:54 után idegenben 63:62-re győzte le a lett TTT Riga együttesét.

Zoran Mikes a Gereben Lívia (fotó), Ellen Nyström, Boriszlava Hrisztova, Morgan Green, Bethy Mununga összeállításban küldte pályára csapatát, amely az első negyedben felváltva vezetett a házigazdákkal. A legnagyobb előnye a háromszékieknek volt 12:8-nál, a játékrészt mégis a hazaiak nyerték 14:12-re.

A rövid pihenőt követően a Sepsi 14:14 után átvette a vezetést és azt már nem engedte ki a kezéből: 30:27-es előnnyel zárta az első félidőt.

A harmadik negyedben 36:35-nél rövid ideig a hazaiak vezettek, de a játékrész végére már 46:39 volt a Sepsi javára.

A vendégek az utolsó negyedben sem engedtek ki és ugyan a Riga feljött egy pontra, a Sepsi 63:62-re nyert, így végül 122:116-os összesítéssel bejutott az Euroliga csoportkörébe.

A székelyföldiek legeredményesebb játékosa a 21 pontig jutó Ellen Nyström volt, míg Boriszlava Hrisztova 16, Morgan Green 8, Gereben Lívia és Bethy Mununga 6, Masa Jankovics 4, Stefania Catinean pedig 2 ponttal vette ki a részét a sikerből.

A Sepsi az Euroliga A csoportban folytatja a török Fenerbahce, az olasz Beretta, a spanyol Valencia és Zaragoza, a francia LPLC, a lengyel LUblin és a Diósgyőr társaságában, amely együttes az angol London Lionst búcsúztatta.

„Nagyon-nagyon boldogok vagyunk, extázisban van az egész csapat! Ez volt az álmunk, ezért dolgoztunk!”, áradozott a mérkőzés után Gereben Lívia. „Nagyon büszke vagyok mindenkire. hatalmas köszönet jár a szurkolóiknka, akik elkísértek minket ide és mindenkinek, akik otthonról támogattak minket. Az első célunkat elértük, de itt sem szeretnénk megállni. Minden hazai meccsen meg szeretnénk tölteni a csarnokunkat és meglepetést okozni mindenkinek”, tette hozzá a 23 éves magyar válogatott játékos.