Megállíthatatlan a Sepsi-SIC

Négy forduló után tökéletes teljesítménnyel áll a női kosárlabda-bajnokságba Sepsiszentgyörgyi Sepsi-SIC, akik ezúttal a korábbi nagy riválisukat győzték le.

A címvédő Sepsiszentgyörgyi Sepsi-SIC továbbra is megállíthatatlan a román női kosárlabda-bajnokságban és ezt ezúttal a Targoviste vendégeként bizonyították a negyedik fordulóban.

Annemarie Gödri-Părău jegyezte a mérkőzés első kosarát, amit Andra Mandache hárompontosa követett, a zöld-fehér mezesek pedig az első pillanattól kezdve irányításuk alatt tartották az összecsapást, majd a 6. percben Chrissy Givens találatával már 10 pontra növelték előnyüket. A címvédő a második negyedet Jelena Vucetic és Natalie Butler kosarával kezdte, amire a házigazdák csak a játékrész 3. percében tudtak válaszolni.

A folytatásban a vendégek is kisebb hullámvölggyel küszködtek, így Târgoviște Gabriela Irimia triplájával 8 pontra csökkentette hátrányát, azonban a fellángolás nem tartott tovább, ugyanis a Cătălin Tănase irányította csapat a következő 5 percben, vagyis a szünetig nem szerzett újabb pontot, miközben a háromszéki kosárlabdázók 8 egységet termeltek (25–41).

A négyszeres bajnok a harmadik felvonásban sem lazított, a 26. percben Gödri-Părău távoli dobásával már 20-szal vezetett, majd a hazai gárda a negyed utolsó 3 percében ismét nem talált a gyűrűbe, így a Sepsi-SIC 26 pontos előnnyel vágott neki a negyedik játékrésznek. Az utolsó negyed kiegyenlítettebb küzdelmet hozott, viszont egy pillanatig sem forgott veszélyben a Zoran Mikes edzette csapat győzelme, amely dobószázalékban és lepattanók tekintetében is jobb volt ellenfelénél.