Galaci győzelem Kézdivásárhelyen

Első kupameccs letudva.

Az előző évekhez képest változott a jégkorong Román Kupa lebonyolítása, a résztvevőket két csoportra osztották, az egyikbe az Erste Ligában szereplő csapatok kerültek, a másikba pedig a Háromszéki Ágyúsok, a Galaci CSM, a Bukaresti Steaua és a Sapientia U23. Előbbi alakulatok esetében a magyar-román bajnokság első oda-vissza köre számít a sorozat csoportkörének, míg a többi résztvevő gárda a román pontvadászat mellett a kupában is lejátszik egy oda-vissza kört. A csoportokból az első kettő négyes döntőbe jut, amelyet majd január végén rendeznek.

Az Erste Ligában szereplők már letudtak egy kört egymás között, míg a másik ágon a Háromszéki Ágyúsok – Galaci VSK meccsel indítottak.

A mérkőzés elején az Ágyúsok többet tett a gólszerzésért, a 8. percben mégis a vendégek kerültek előnybe, Cătălin Berdilă juttatta a korongot a hálóba (0–1). A folytatásban több helyzetet kidolgoztak a hazaiak, azonban Onodi Ottó állta a sarat, ihletett formában védett.

Megilletődötten kezdték a második harmadot az Ágyúsok, aztán a 28. percben László Arnold egy bravúros hárítás során megsérült, ezért kénytelen volt elhagyni a jeget. Ezt követően Molnár Zsombor lövésénél a kapuvas kisegítette a Duna-parti együttest, amely a 32. percben váratlanul ismét betaláltak. A galaciak emberhátrányban szereztek gólt: Béres Szilárd pontatlan passza után Benedek Roland lecsapott a korongra és a hálóba továbbította azt (0–2). Kétgólos hátrányban sem adtuk fel a küzdelmet a hazaiak, a játékrész végén ismét emberelőnyt kaptak, ám ezúttal a maguk javára fordították, ugyanis Antal Előd a kapus mellett a bal alsóba csúsztatott (1–2).

Az utolsó felvonás elején a Galaciak két fórt is kaptak, de az Ágyúsok életben maradtak, majd oda-vissza meccs indult, ám az eredmény már nem változott.