Esélyt sem adott a Sepsinek a CFR Videó

Egyre nagyobb gödörben van a háromszéki együttes, hétvégén Kolozsváron játszik.

Zsinórban negyedik vereségét is elszenvedte a Sepsi OSK labdarúgó-csapata a SzuperLigában, miután csütörtök este 3:0-ra alulmaradt a Kolozsvári CFR otthonában. A mérkőzést az 5. fordulóból halasztották el a két csapat európai kupaérdekeltségei miatt.

A három vereség után érkező Sepsi igyekezett gyorsan tenni annak érdekében, hogy megszakadjon ez a borzasztó sorozat, de Kecskés Ákos fejesét a 10. percben Razvan Sava védeni tudta. Szűk negyed órával később jött a hazai válasz, Luka Juricic lövését azonban Niczuly Roland hatástalanította. Nem volt mit tennie azonban a 42. percben, amikor Panajotisz Tahszididsz gólra váltotta az Adnan Aganovic kezezése miatt megítélt bűntetőt (1:0).

A második félidő úgy kezdődött, mint az első: Sepsi helyzettel, csakhogy Florin Stefan távoli lökete után a kapufán csattant a labda. És a játékrész úgy is folytatódott, a 70, percben Mario Camora bombagóljával már kettővel vezetett a CFR (2:0). A 81. percben aztán Philip Otele találta meg Daniel Birligeat, aki 7 méterről, senkitől sem zavartatva „végezhette” ki Niczulyt (3:0). A CFR alaposan visszavágott a Sepsinek, a piros-fehérek ugyanis a legutóbbi meccsükön 3:0-ra kiütötte a "fellegváriakat" a Román Kupa elődöntőjében.

A hazaiaknál Hindrich Ottó a kispadon maradt, a vendégeknél viszont Niczuly Roland és Kecskés Ákos végig a pályán volt, Varga Roland és Dobozi Krisztián a kispadon maradt.

A CFR utóbbi nyolc tétmérkőzéséből a hetedik győzelmét aratta, míg a Sepsi zsinórban negyedik vereségét szenvedte el. A hullámvölgy egyik oka az lehet persze, hogy a tavalyi szezon első négy helyezettjével játszott zsinórban a háromszéki gárda, amely hétvégén Kolozsváron javíthat – az Universitatea ellen.

A bajnoki tabellán a második helyezett CFR felzárkózott egy pontra a listavezető, 26 pontos FCSB mögé, míg a harmadik helyen a CSU Craiova áll 21 egységgel. A Sepsi jelenleg 9. helyen áll 12 ponttal, de a Iasi ellen még van egy elmaradt meccse.

fotó: lpf.ro