Szilágyi és Gergely nagy győzelmet aratott Anglia ellen

Öt román utánpótlás-válogatottban volt érintett erdélyi magyar játékos.

Amint arról beszámoltunk, az összes, a napokban pályára lépett román korosztályos labdarúgó válogatottban érintett erdélyi magyar nemzetiségű játékos. Lássuk, hogyan szerepeltek.

A legnagyobbak között rögtön kettő: az U21-es csapat Európa-bajnoki selejtezőn 2:0-ra legyőzte Örményországot. Corbu Marius (Puskás Akadémia) végig a pályán volt, míg Hindrich Ottó cserekapus volt klubtársa, Razvan Sava mögött.

Szintén 2:0 arányban nyert, méghozzá Anglia ellen az U20-es együttes – igaz felkészülési mérkőzésen. Szilágyi Szabolcs (Vasas) a 88. percig volt a pályán, míg Gergely Botond (FK Csíkszereda, ekkor állt be.

Európa-bajnoki selejtezőt vívott az U19-es csapat is, amely Csehországban előbb gól nélküli döntetlenre végzett Finnország ellen, majd 7:0-ra kiütötte San Marino csapatát. Becze Mátyás, az FK Csíkszerda kapusa mindkétszer kimaradt a meccskeretből.

Az egy évvel fiatalabb gárda a 4 Nemzet Tornája elnevezésű felkészülési viadalon vett részt Tenerifén, ahol előbb 5:0-ra kikapott Portugáliától, majd egyaránt 2:1-re Spanyolországtól és Törökországtól. Az utolsó, törökök elleni találkozón Simán Máté (FK Csíkszereda) védte a trikolór kapuját.

Végezetül az U17-es korosztály két felkészülési meccs közül az elsőt 2:2-es döntetlenre zárta Montenegró ellen, pedig a 27. percben már két góllal is vezetett. László Mátyás (FCSB) a 60. percben lépett pályára.

fotók: frf.ro