Izgalmas meccsen szenvedett szoros vereséget a Nagyvárad

Egy elrontott negyed elég volt ahhoz, hogy az erdélyiek kikapjanak a lévaiaktól.

A harmadik negyed elejéig vezetett a Nagyváradi VSK férfi kosárlabda-csapata a Patrioti Levice ellen a FIBA Európa Kupa J csoportjának első fordulójában, végül azonban a felvidékiek 93:91-re (28:25, 23:21, 19:31, 21:14) nyerni tudtak a Körös-parti városban.
Két olyan csapat nézett egymással farkasszemet Nagyváradon, amely bő egy évszázaddal korábban még azonos országos bajnokságban szerepelt volna. A két együttes 8:8-ig fej-fej mellett haladt, ezt követően viszont – egy rövid, 21:20-as intermezzótól eltekintve – végig az erdélyiek vezettek és 28:25-ra meg is nyerték az első negyedet.

A második játékrész elején a lévaiak ismét átvették a vezetést 31:30-ra, ezt követően viszont 39:31-re, majd 49:39-re is vezettek a nagyváradiak, az első félidő végére pedig 51:46-ra alakult az állás.

A harmadik negyed elején aztán 54:56-nál ismét vezetést szereztek a felvidékiek, amit aztán már nem is adtak ki a kezükből: 69:61-re elhúztak, 79:70-es fórral zárták a játékrészt.

Az utolsó tíz perc elején még tartották előnyüket a szlovákiaiak, ám a Nagyvárad egyre faragta hátrányát. Olyannyira sikeresen, hogy amikor 4 másodperccel a játékidő letelte előtt Karel Guzman bevágott egy triplát, 92:91-re jött fel az erdélyi csapat. Csakhogy Severi Kaukiainen büntetőjével 93:91-re módosult az eredmény, a hátralévő 3 másodperc alatt pedig a hazaiak nem tudtak válaszolni.

Erick Neal egészen káprázatos teljesítménnyel rukkolt ki a Léva ellen, az amerikai légiós ugyanis 30 pontot dobott. Rajta kívül Nijal Pearson (12), Lennard Freeman és Catalin Baciu (egyaránt 10) jutott még kétszámjegyű pontszámig.

A következő körben, október 25-én, a Nagyvárad a finn Kataja Basket vendége lesz Joensuu városában. Az első fordulóban a Kataja 85:62-re kikapott Varsóban a Legiától.