Nem tudott élni a listavezető botlásával a CFR, nem bírt az x-királlyal Video

Zsinórban másodszor osztozkodott a pontokon a fellegvári együttes.

Nem tudott élni a listavezető FCSB botlásával (gól nélküli döntetlen a Voluntarit fogadva) az első számú üldöző Kolozsvári CFR, miután a SzuperLiga 13. fordulójának hétfő esti zárómeccsén 0:0-ra végzett az újonc Galaci Otelul ellenében a Fellegvárban. Hindrich Ottó ezúttal is a kispadról szurkolt társainak.

Némi meglepetésre az első félidőben a vendégek voltak veszélyesebbek, de Ziv Morgan hibája után Razvan Sava védte Razvan Tanasa közeli lövését, majd szintén hárította Miguel Silva löketét, aztán Juri Cisotti lövését. Hazai oldalon egyedül Luka Juricic előtt adódott egy ígéretes lehetőség, de Cosmin Dur-Bozoanca védeni tudott.

A szünet után aztán magasabb fokozatra kapcsoltak az Cristian Maneát, Panajotisz Tahszidiszt és Durel Avounout nélkülözni kényszerülő erdélyiek, de Carlo Muhar lövése kapu fölé szállt, Philip Otele lövését, majd Arlind Ajeti fejesét pedig Dur-Bozoanca védte, így nem született gól a találkozón.

A Dinamo otthonában elért 1:1 után ez volt a CFR zsinórban elért második döntetlenje, míg az Otelul immár 9. alkalommal osztozkodott a pontokon. Ennél több x-e senkinek sincs a mezőnyben.

A bajnoki tabellát a 30 pontos FCSB vezeti a 27 pontos CFR és a 23 pontos Rapid előtt.