Otelul – Hermannstadt: meglepett valakit a végeredmény? Videó

Nem mindennapi öngólt hozott össze a hazai védő, de ez sem volt elég az erdélyieknek.

A Sepsi pénteki győzelme után a Hermannstadt folytatta az erdélyi csapatok fellépését a román labdarúgó SzuperLiga 14. fordulójában, a nagyszebeniek pedig eléggé előre látható módon 1:1-es döntetlent értek el Galacon, az Otelul vendégeként.

A nem túl eseménydús mérkőzésen a 21. percig kellett várni az első, említésre méltó eseményre, amikor Gabriel Iancu rögtön betalált a hazai kapuba. Csakhogy lesről! Az első helyzet a 45. percben adódott, méghozzá a hazaiak előtt, de Catalin Cabuz védeni tudta Juri Cisotti fejesét.

Nagyon nem pörögtek fel az események a szünet után sem, így rögtön a 69. percig ugrunk, amikor a Hermannstadt megszerezte a vezetést. Cristian Negut robogott el a bal oldalon, lövését Cosmin Dur-Bozoanca csak kiütni tudta, de a labda a menteni igyekvő és a kapu felé futó Dragan Lovrictől a hálóba pattant (0:1).

A szerencsés öngól nem volt elég az erdélyi győzelemhez, a 86. percben ugyanis Cabuz kapus elütötte George Carjan lábát, a VAR pedig büntetőt ítélt – amit Andrei Pop magabiztosan gólra is váltott.

Igazat megvallva, senkit sem lepett meg, hogy a két csapat megosztozott a pontokon, hiszen náluk több döntetlent senki sem ért ebben a szezonban: az újonc Otelul 10, a Hermannstadt pedig 8 ikszet könyvelhetett el eddig. A nagyszebeniek ráadásul legutóbbi 10 bajnokijukból kettőt megnyertek, 8-at döntetlenre játszottak.

A folytatásban vasárnap 14.00 órakor a FCU Craiova az Aradi UTA-t fogadja, majd hétfőn a Kolozsvári Universitea 17.30-tól a sereghajtó Botosani vendége lesz, zárásként pedig 20.30-tól a címvédő Farul látogat a Fellegvárba, a Kolozsvári CFR vendégeként.