A Sepsi nem fogja megvédeni a címét, kiesett a Román Kupából

A másodosztály újonca, a Vajdahunyad kiejtette a legutóbbi két kiírás győztesét.

Kiesett a labdarúgó Román Kupából a Sepsi OSK csapata, miután a legutóbbi két kiírás győztese kedd délután 1:0-ra kikapott a Vajdahunyadon a Corvinul csapatától. A találkozó egyetlen gólját Antoniu Manolache szerezte az 57. percben.

A Corvinul remekel az idei szezonban, hiszen a második osztályban újoncként a tabella 3. helyén tartózkodik, míg a Román Kupa A csoportjának első fordulójában 2:0-ra legyőzte a tavaly még élvonalbeli Chindiát. Ezzel szemben a Sepsi hat mérkőzésből álló vereségi szériát szakított meg két győzelemmel, és mivel a kupa első csoportfordulójában csak 1:1-es döntetlent játszott a Hermannstadt otthonában, Vajdahunyadon nyernie kellett ahhoz, hogy életben tartsa továbbjutási esélyeit.

Liviu Ciobotariu hat helyen változtatott ugyan a Voluntari-t pénteken legyőző kezdőcsapaton, de nem volt tartalékos az együttes, csak a szokásos rotációt alkalmazta a szakember. Ennek ellenére a Corvinul nem játszott alárendelt szerepet, sőt, az 57. percben egy szöglet után Manolache fejjel bevette Niczuly Roland kapuját. Mi több, a 72. percben Marius Lupu megduplázhatta volna csapata előnyét, de nem tudott élni a lehetőséggel.

A Sepsi kapuját ezúttal is Niczuly Roland védte, míg a magyar válogatott Kecskés Ákos és Varga Roland a kispadon maradt. Beállt viszont Dobozi Krisztián, a 18 éves védő az 55. percben lépett pályára.

A Sepsi legutóbb 2020. november 11-én veszített a Román Kupában, érdekesség, hogy akkor is 1:0-ra kapott ki egy szintén második osztályú együttestől, az azóta jobb létre szenderült Turris Oltul Magurelétől. Akkor is, most is pályán volt Niczuly Roland, Marius Stefanescu, Adnan Aganovic és Pavol Safranko is.

Mivel a csoport másik meccsén a Petrolul 2:0-ra nyert a Chindia otthonában, így a Corvinul és a Petrolul 6 ponttal áll a csoport élén, míg a Sepsinek és a Hermannstadtnak 1-1 pontja van, míg a Pécskának és a Chindiának nincs pontja. Mivel a Sepsinek már csak egy meccse van hátra, a Petrolul otthonában, így már nem érhet oda a továbbjutást érő első két hely egyikére.

A csoport harmadik meccsén szerda délután 14.00 órai kezdettel a harmadik osztályú Pécska a Hermannstadtot fogadja.