Nagyszebenben hagyta a pontokat és az élre állás lehetőségét a CFR Videó

Gyönyörű góllal mattolta egykori csapatát a támadó, dobogó-közelben a Hermannstadt.

Nem sikerült kihasználnia a listavezető FCSB botlását (1:2 a Rapid ellen) és élre állnia a Kolozsvári CFR-nek, miután a SzuperLiga 15. fordulójának hétfő esti záró mérkőzésén 1:0-ra kikapott Nagyszebenben.

Két olyan csapat találkozott az egykori szász fellegvárban, amelynek rég nem kell ízlelgetnie a vereség keserű ízét: a Hermannstadt 2 győzelem és 5 döntetlen után fogadta a három győzelem és két döntetlen után Nagyszebenbe érkező CFR-t. Erdélyi rangadó volt ez a javából, mert az 5. helyezett fogadta a másodikat.

Hiába birtokolta 64%-ban a labdát a bajnoki címre hajtó CFR, amely győzelem esetén a tabella élére állhatott volna, a legnagyobb gólszerzési lehetőségek a Hermannstadt előtt adódtak. A 18. percben Alexandru JIpa remek tekeréssel dolgoztatta meg Razvan Sava kapust, aki szögletre mentett. A sarokrúgásból Silviu Balaure a hosszú kapufát találta el!

A szünet előtt a „vasutas” Ermal Krasniqi villant, de nem talált kaput. Nem úgy Cristian Negut, aki 61. percben hatalmas gólt ragasztott egykori csapata kapujába jó 18 méterről (1:0). A szélső tagja volt az CFR eddigi utolsó bajnoki címet szerző csapatának 2022-ben.

Sőt, öt perccel később Negut ismét betalált – de les miatt érvénytelenítették a találatát. Érdekes döntés volt, mert ő nem volt lesen, csak Daniel Paraschiv. Igaz, ő látványosan jelezte, nem akar labdához érni, de önkéntelenül is fellökött egy kolozsvári védőt…

Vereségével a CFR maradt 30 pontos, így egy ponttal követi a 31 pontos FCSB-ét, míg a harmadik Rapid feljött 29 pontra. Őket pedig rögtön a Hermannstadt követi 23 egységgel.