Szenzációs! Megvan a Sepsi első győzelme az Euroligában – dudaszónál dobott duplával!

Igazán drámai körülmények között megszerezte fennállása első győzelmét Európa legerősebb nemzetközi sorozatában a háromszéki gárda.

Szenzációs mérkőzésen, igazi hullámvasutazás végén megszerezte történelme első győzelmét a női kosárlabda Euroligában a Sepsi SIC együttese, miután Boriszlava Hrisztova dudaszó pillanatában eleresztett duplájával 86:85 arányban legyőzte hazai pályán a francia Lyon együttesét. Kimagasló teljesítményt nyújtott a magyar válogatott Gereben Lívia is, aki 31 perc alatt 13 pontig jutott és az ő duplájával vezetett először a háromszéki együttes.

Alsóházi rangadót rendeztek az A csoport 7. fordulójában, ahol az eddig nyeretlen Sepsi a mindössze egy győzelemmel szerénykedő Lyont fogadta. Mikor, ha nem most, gondolhatták Zoran Mikes tanítványai, de így lehettek ezzel a franciák is. Akik jobban kezdték a mérkőzést, 12:2-re is elhúztak, majd innen kapaszkodott vissza 17:15-re, aztán 20:21-re a Sepsi, hogy az első negyed végére 23:20—ra vezessenek a vendégek.

A második játékrészt is jobban kezdte a Lyon, 35:23-ra is ellépett, a félidő végére pedig 43:35-re vezetett. A harmadik negyed elején sem ígérkezett semmi jó a Sepsi számára, már 52:41 volt az állás a franciák javára – amikor elkezdődött a nagy székely felzárkózás! Ami olyan jól sikerült, hogy Gereben (fotó, középen) duplája után 57:56-ra megszerezte a vezetés a Sepsi – mérkőzésen először -, sőt, a magyar válogatott játékos triplájával 60:59-es hazai vezetéssel ért véget a játékrész.

Az utolsó negyedben a szokásos forgatókönyv érvényesült: rossz hazai kezdés, amivel a Lyon 65:60-ra eltávolodott, majd remek háromszéki hajrá. Felváltva vezettek a csapatok, ember lett volna a talpán, aki meg tudta volna jósolni a győztes kilétét. Már gyakorlatilag nem is másodpercek, csak pillanatok voltak hátra, amikor 85:84-es francia vezetésnél Boriszlava Hrisztova (fotó, fent) eldobott egy duplát, a labda a kosárban kötött ki, aminek köszönhetően a Sepsi 86:85-re nyert.

Hrisztova nem csak a Sepsi, de a teljes mezőny legeredményesebb játékosa volt a maga 27 pontjával! Morgan Green 17, Gereben 13, Ellen Nyström 12, Masa Jankovic 10, Veatriki Akatiotu pedig 5 pontig jutott, míg Veres Kincső nem kapott játéklehetőséget.

Győzelmével a Sepsi marad az A csoport 8., utolsó helyén, a következő fordulóban, december 6-án pedig a 3. helyezett, spanyol Casademont Zaragozát fogadja.